Top 10 novinek od holek, které dělají rap

lenkakomrskova

Že je hiphop jen klučičí záležitost? Ale kdeže. Kromě několika známých interpretek jako Iggy Azalea a Nicki Minaj existuje i spousta dalších žen, jež byly pro rýmování stvořeny. Raperky produkují songy denně a nyní máte možnost poslechnout si jejich výběr z uplynulého měsíce. Nabízíme nováčky Snow Tha Product, Sasha Go Hard, zaběhlejší Honey Cocaine, ale i staré známé Missy Elliott nebo Trinu.

Jack Ü – Take Ü There (feat. Kiesza) Missy Elliott Remix

První novinka je remix pecky Take Ü There, za níž stojí producentské duo Jack Ü (Skrillex a Diplo). Vokály nazpívala Kiesza a v remixu se přidala virginská oblíbenkyně Missy Elliott (43), která už nějakou dobu slibuje návrat. Je taky načase, poslední album The Cookbook vyšlo v roce 2005.

Trina – Lean (Drive You Home) (feat. T-Pain & Young Cash)

Trina, 36letá rodačka z Miami, uveřejnila nový track s názvem Lean, na němž hostují T-Pain a Young Cash. Nenechte se zmást pomalým rozjezdem, po chvíli vás roztančí jižanský beat, jenž je pro Triny tvorbu typický.

Brianna Perry – Chosen

Z Floridy pochází i Brianna Perry, o 13 let mladší absolventka University of Miami. Velku budoucnost předpovídá fakt, že rapové hvězdy ji obklopovaly odmala, i její role v reality show Sisterhood of Hip Hop. Zda se píseň Chosen stane další hymnou, to zhodnoťte sami.

Lil Kim – Trap Queen

Lil Kim (40) byla svého času první dámou hip hopu. Zářila po boku rapera The Notorious B.I.G. v seskupení Junior M.A.F.I.A. a úspěch slavila i jako sólo umělkyně. Po narození dcery se brooklynská Queen Bee vrací zpátky na hudební scénu a utvrzuje svou pozici v songu Trap Queen.

Precious Paris – Times Up

Precious Paris pocházející z newyorské čtvrti Queens vzal pod svá křídla 50 Cent, když ji zapsal na label G-Unit. Ještě více na očích pak bude v reality show Love and Hip Hop New York. Track Times Up si poslechněte i s videoklipem.

Snow Tha Product – Ayayay!

Kalifornská raperka Snow Tha Product (27) přináší striktní flow v songu Ayayay! Její rodiče, mexičtí imigranti, pomohli tomu, že nadějná hiphoperka diktuje v angličtině i ve španělštině. A jedno je lepší než druhé.

Sasha Go Hard – Niggas Ain’t Shit

23letá muzikantka Sasha Go Hard reprezentuje Chicago a jeho specifický hiphopový styl zvaný drill. Sasha zatím nezakotvila u žádné nahrávací společnosti, ale texty píše už od dvanácti. Svůj názor sděluje i v novince Niggas Ain´t Shit.

Angel Haze – Candlxs

Angel Haze (23) se narodila v Detroitu, nicméně její srdce patří Brooklynu. Výjimečně nadaná raperka má drsný hlas, když však začne zpívat, málokdo by hádal, že vokály vycházejí právě z jejích úst. Oprávněné místo v hiphopové kultuře už nejednou prokázala a nyní představuje Candlxs.

Honey Cocaine – Shady Wit Me

Sladká a návyková – tak vysvětluje svůj pseudonym Honey Cocaine 22letá Kanaďanka s kambodžskými předky. Nový vizuál Shady Wit Me je stejně omamný jako zbytek její tvorby. Raper Tyga ji objevil na Youtube poté, co vytvořila remix jeho hitu Rack City.

Rapsody – Godzilla

Na závěr by nemělo chybět trochu klasiky, a tak přidáváme song Godzilla, produkovaný samotným 9th Wonderem. To není zase takové překvapení, 27letá Rapsody je totiž na jeho labelu doma. Singl Godzilla uveřejnila i s oficiálním videoklipem.

Témata:,