Top 11 mysteriózních filmů 21. století: Viděli jste všechny?

Redakce

Mysteriózní žánr nabízí mnoho zajímavých a kvalitních filmů. Tyto jste viděli? Pokud ne, měli byste!

 • Okamžik zlomu (2007) – Jedná se o velmi kvalitní a příjemný snímek, který vás dostane během prvních pár minut. Hraje zde krásný a sympatický Ryan Gosling a postaví se zde tváří tvář Anthonymu Hopkinsovi. Objeví se zde i překrásná Rosamund Pike, ale příběh stojí na již zmíněných mužích, kteří se snaží navzájem přechytračit.
 • Výměna (2008) – Výborný film, který vypráví o matce Christine Collins (Angelina Jolie), která má devítiletého syna Waltera, kterého nade vše miluje. Když odchází do práce, tak se s ním loučí, to však ještě neví, že ho možná vidí naposledy. Když se vrátí domů čelí snad nejhorší noční můře každého rodiče. Její dítě nikde není. Navzdory usilovnému pátrání státních orgánů se nepodaří zachytit jedinou stopu ztraceného chlapce…
 • Mechanik (2004) – Film Mechanik vypráví o hrdinovi existenciálního hororu Trevoru Reznikovi (Christian Bale), který je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Vypadá jako normální obyčejný mladík, jen je trochu přepadlý a své touhy občas uspokojuje prostřednictvím nějaké profesionálky. Trevor už rok trpí nespavostí, která nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem?
 • Sbohem, Baby (2007) – Předloha k filmu pochází z knihy velmi talentovaného autora tajemných detektivních románů. Film natočil Ben Affleck a jednu z hlavních rolí si zahrál i jeho bratr Casey. Film zobrazuje strašnou událost, kde je z bostonské čtvrti uneseno čtyřleté dítě – holčička. Pátrání se nikam nepohnulo a tak rodina požádá dvojici detektivů, aby po dítěti pátrali. Ti však přijdou na něco opravdu nečekaného…
 • Pavouk (2002) – K záhadám přistupuje film trochu jinak a na konci vás úplně odrovná. Film vypráví o psychicky nemocném Dennisovi, který byl propuštěn z psychiatrické léčebny. Měl by být vyléčen, ale on se pořád vrací do svého hrozivého dětství.
 • Zmizení (2013) – Příběh o dvou rodinách, kterým byly uneseny dvě děti a první podezřelý únosce je vidět již v traileru filmu. Po prvních minutách však vidíme, že mladý muž trpí mentální zaostalostí, které otec rodiny nevěří. Snaží se svou dceru najít sám. Kam až je ochoten zajít?
 • Zodiac (2007) – Příběh o chladnokrevném sériovém vrahovi s nadprůměrným intelektem. Nejhorší na tom je to, že jde o skutečnou osobu, která je ze San Franciska. Je to jeden z nejlepších krimi investigativních příběhů, jaké jsme na filmovém plátně mohli vidět.
 • Černá labuť (2010) – Natalie Portman je zde nádherná, ale ani to nepomohlo tomu, aby z filmu lidé neměli noční můry. Černá labuť je umělecké dílo, které jednoduše musíte vidět.
 • Insomnie (2002) – Jde o pochmurný thriller, který vás dostane do úzkých. Podíváme se zde na dvojici detektivů v podání Al Pacina a Martina Donovana, kteří vyšetřují šílenou vraždu na Aljašce. Po vypátrání podezřelého Robina Williamse si přejí, aby ho nikdy nenašli. Jeho manipulační schopnosti se stanou noční můrou detektiva a to o to víc, když někdo zastřelí jeho kolegu…
 • Tajemná řeka (2003) – Jedná se o příběh tří přátel, kteří si s sebou z dětství nesou hrozivé břemeno a po letech se setkávají za ještě tragičtějších okolností, když jednomu z nich brutálně zavraždí dceru. Příběh je jednoduchý, strašidelný a zajímavý.
 • Vesnice (2004) – Příběh vypráví o malé osadě obklopené lesem, která uzavřela s místními monstry dohodu. Ve vesnici žijí lidé harmonickým životem v téměř idylickém prostředí. Zdejší komunitu však neustále pronásleduje strach ze záhadných příšer, které přebývají v okolních lesích.

13 zajímavostí o seriálu Hra o trůny: Tyrionova milenka začínala v pornu, Sansa adoptovala zlovlka a z Hodora je úspěšný DJ

12 aktivit, které jsou romantické jen ve filmu

Témata:,