Udělal track pro Trainspotting, teď přijíždí na Radio DJ: John Digweed

Hana-Slivova

Dalším jménem, které nabízí Radio DJ od 1. října svým posluchačům, je John Digweed a jeho set Transitions. Že vám Digweed nic neříká? Pak možná zaberete na uměleckou přezdívku Bedrock. Ani teď nic? Tak vězte, že tenhle sympatický Angličan se podílel na Trainspottingu nebo třeba na Spidermanovi. Transitions si pak na Radiu DJ můžete poslechnout od října každou sobotu od deseti do půlnoci.

John DigweedNemusíte zrovna vymetat housové kluby, abyste narazili na jméno John Digweed.
Tenhle Angličan mixoval třeba hudbu Underworld, New Order nebo Quincyho Jonese, blízkého spolupracovníka Michaela Jacksona.
Jeho mix For What You Dream Of je součástí slavného Trainspottingu, hudebně se také podílel na Spidermanovi nebo na zfilmovaném románu Irvina Welsche Ecstasy: Thee Tales of Chemical Romance.  
A je prvním Britem,  který se stal rezidentním dýdžejem populárního newyorského klubu Twilo. Mezi lety 1996 a 2001, kdy klub zavřel, z něj Digweed spolu se Sashou udělal zásadní místo americké klubové scény.

Ahoj, já jsem univerzál
Od ostatních DJs se Digweed liší svou univerzalitou, a to nejen co se mixovájní nejrůznějších stylů taneční hudby týče. V roce 2001 byl čtenáři DJmagu zvolen nejlepším dýdžejem, za posledních dest let ovšem nechyběl v TOP 10 ani jednou. Přitom ale ještě stíhal produkovat jiné autory a organizovat parties. Pod jeho nickem Bedrock se ostatně skrývají hned tři projekty: hudební vydavatelství, stuido, které vlastní spolu s Nickem Muirem, a promotérská společnost. Pod hlavičkou Bedrocku pomohl na svět dýdžejům jako Danny Howells, Chris Fortier nebo Jimmy Van M., dohlížel také na řadu remixů jiných projektů.

Pooslechněte si speciální dýdžejský set na Musilinu

Na svědomí má Digweed několik tanečních parties (Bedrock, Northern Exposure nebo hodně populární Renaissance) a také několik světoznámých cédéček mixů – kromě těch, která se jmenují stejně jako parties, je to například Global Underground.
Digweedovy Transitions sety si na britském rádiu Kiss ladily stovky tisíců posluchačů. A jak vznikly? "Původní idea byla vydat dvě cédéčka za rok. Díky té kompilaci ale můžu posluchačům naráz ukázat, jak zní John Digweed právě teď," říká.
Jak zní John Digweed na podzim roku 2009, to se dozvíte na Radiu DJ.

Poslechněte si For What You Dream Of

http://www.youtube.com/watch?v=9YCLOPghc34&feature=related

Podívejte se na Spidermana se zvukem Johna Digweeda

http://www.youtube.com/watch?v=LTPdYvOTOdk

Témata: