Úlet týdne – písnička o mobilech pro děti

matoush

Týden se s týdnem sešel a máme tu další díl zpráv ze světa hitparád. Těšit se můžete na Skokana týdne, novou jedničku tabulek prodeje nebo nizozemskou obdobu Maxim Turbulenc.

Stejně jako minulý týden je na špičce Billboard Hot 100 Music Charts Right Round od Flo Ridy. Beze změny zůstává i dvojka, Dead And Gone od dvojice T.I. a Justin Timberlake. Jediným nováčkem amerického Top 5 je Gives You Hell od The All – American Rejects, které najdeme na čtyřce. Píseň ale zafungovala nejenom v USA, v Austrálii jsou Rejects také čtvrtí.

Obrovský skok ze druhé stovky
Opět tu máme Skokana týdne. Ačkoliv minule byla Kelly Clarkson a její My Life Would Suck Without You ve druhé stovce (103.), tentokrát vyletěla až na vrchol! V ostrovním království se vůbec skákalo ostošest. Hned za americkou superstar vyskočil z dvaadvacítky Taylor Swift s Love Story, na trojku Lady GaGa ( Poker Face byl minule 15.) a na čtyřku se o třináct míst posunulo Timberlakovo Dead And Gone. TOP5 uzavírá vítěz minulého týdne, The Fear od Lily Allen. 

Dvojkou španělského chartu je Más es Más od skupiny Fangoria. Ale fanoušci z jejich posledních počinů (soudě podle komentářů na internetu) nevyskakují nadšením. „Koupil jsem si to CD, pustil si ho… a zklamalo mě. Na celé desce jsou sotva tři songy, které stojí za řeč,“ stěžuje si Redrum v diskuzi na youtube. „Mám jejich CD ještě z dob, kdy si říkali Kaka Of Lux, a vidím, že co se přejmenovali, je to horší a horší,“ dodává.

Co letí ve Španělsku?

O fanoušky se zřejmě nemusí bát Lady GaGa. Poker Face je na špičce ve Švédsku, Irsku nebo valonské části Belgie, v Top 5 se usadil i v Dánsku, Francii a Švýcarsku (2. místo), Norsku a Británii (3. místo) nebo Austrálii (5. místo). Podobně úspěšná je i hitovka Just Dance. Ta okupuje třetí příčku v Irsku a sedmou v Norsku.

Úlet opět z Nizozemska
Změnu v mnoha evropských státech zaznamenaly statistiky prodeje. Dlouho jim kralovalo album Bruce Springsteena Working On A Dream, to teď ale ustupuje desce Give me Fire od švédských Mando Diao. Dej mi oheň je prodejní jedničkou v Rakousku, Švýcarsku, Německu, na dvojce je například v domovském Švédsku.

Málokterá země je tak štědrá na úlety jako Nizozemsko. Tento týden tam TOP10 uzavírá Nie prate nie & Nie zinge nie od dua Gebroeders KO. Gebroeders jsou jakýmisi nizozemskými Maxim Turbulenc, vytvářejí remaky světových megahitů pro děti (v minulosti např. Dragosta Din Tei od O Zone, Boten Ana od Basshuntera atd.). Tentokrát si vzali na paškál reklamu telekomunikační společnosti. A proto vězte, že „ty první tři měsíce sms zdarma si prostě musíte zamilovat!“.

Podívejte se na holandský úlet!

http://www.youtube.com/watch?v=xaTp-PCMMek

Billboard Hot 100 Music Charts (USA)
1. Flo Rida
– Right Round
2. T.I. feat. Justin Timberlake – Dead And Gone
3. Kanye West – Heartless
4. The All – American Rejects – Gives You Hell
5. Eminem, Dr. Dre & 50 Cent – Crack A Bottle    

theofficialcharts.com (Velká Británie)
1. Kelly Clarkson
– My Life Would Suck Without You
2. Taylor Swift – Love Story
3. Lady GaGa – Poker Face
4. Ti Ft Justin Timberlake – Dead And Gone
5. Lily Allen – The Fear

finnishcharts.com (Finsko)
1. Lady GaGa
– Poker Face
2. Apulanta – Ravistettava ennen käyttöä
3. Alesha Dixon – The Boy Does Nothing
4. Zacharius Carls Group – Loveless Rock
5. Waldo’s People – Lose Control

lescharts.com (Francie)
1. Mikelangelo Loconte
– Tatoue-moi
2. Lady GaGa – Poker Face
3. The Pussycat Dolls – I Hate This Part
4. Enrique Iglesias feat. Ciara – Takin‘ Back My Love
5. Stanislas & Calogero – La débâcle des sentiments