V Pardubicích na Koblížky do Ponorky


V sobotu 4. 6. 2011 se představí na svém turné Schizofrenie Tour v pardubickém RC Ponorka netradiční sestava mladých kapel – The Rest (punk), Koblížci (mars pop punk), Final Fiction (nu emo rock ) a Crash Road (crossover). Začátek je v 19:30 a vstupné 99 Kč.

Schizofrenie Tour je několik osobností v rámci jednoho koncertu, několik stylů hudby na jednom místě, kapely a fanoušci, kteří by se asi jindy a jinde pod jednou střechou nikdy nepotkali.

The Rest je partička kluků z Brna, která má za spolupráci s kapelami, jako jsou Vypsaná Fixa, Jaksi Taxi, Iné Kafe a další. Nenechte se zmást „čírem“ basáka Libora a poslechněte si ukázky jejich nového EP. Najdete tam i duet Svírám náš svět, díky kterému málem vyhořela brněnská Fléda, když se v rukou více jak tisíce návštěvníků objevovaly hořící zapalovače.

Koblížc! si budou chtít užít radost z čerstvých maturit a ukázat, že pověsti o jejich nezkrotné show nelžou. A tak Mars punk v Ponorce naplno zaútočí, což jistě ocení všechny fanynky a fanoušci této kapely, kterých opravdu není málo. Přes léto se kluci chystají do studia a tak se můžeme těšit na další hity, jako jsou například Ty a Já, Popelář a další.

Final Fiction je talentovaný nu emo rock, s charismatickou zpěvačkou Freyou. Objev roku 2010, který vyráží stále častěji s úspěchem za hranice republiky.  Jen málo mladých českých kapel se může pochlubit úspěšným videoklipem ve Velké Británii a účastí ve finále International Live Award 2010. Z nových věcí si určitě nenechte ujít skladby Summer a Two Sides, na kterou se chystá videoklip.

Crash Road – poslední vítěz České rockové ligy, se na pardubický koncert vynoří rovnou ze studia.  O jejich tvorbě se píše, že „kapela střídá ve svých skladbách tvrdé, nekompromisní úseky s jemnějšími a výsledkem je kompromis mezi chytlavým, leč nikoliv podbízivě vtíravým rockem a útočným HC/crossoverem“. Co to znamená v praxi, pochopíte poslechem skladby No Way, která zabodovala v USA a nevynechejte ani Winter Song, který je trochu „mimo crash mísu“, ale určitě v horkých dnech osvěží.

Další zastávkou kapel bude vystoupení v sametovém Magic Mirrors na 46. ročníku MFF v Karlových Varech.