V Praze zahraje vítěz Eurosongu Alexander Rybak

Lubos-Prochazka

Pro fanoušky Eurosongu to bude zážitek. Do Prahy totiž ve čtvrtek 25. února zavítá loňský vítěz této soutěže, běloruský Nor Alexander Rybak (23). Do Lucerna Music Baru s sebou přiveze písně z debutové desky Fairytales (Pohádky).

Eurosong vyhrál Nor běloruského původu Alexander Rybak loni na jaře v Moskvě. Diváky po celé Evropě dostal nejen sympatickým vzhledem, ale také tím, že zpíval, tančil a k tomu ještě stíhal hrát na housle. Paradoxem je, že teď Rybak přijede do země, která Eurosong nikdy moc nesledovala a letošního ročníku se dokonce nezúčastní. Ani jeho debutovou desku tady neseženete – Bontonland ji od podzimu v nabídce stále nemá.

Rybak s LukašenkemProblém Lukašenko
Po svém vítězství v Eurosongu si Rybak zadělal na problémy, když se nechal po jednom ze svých koncertů vyfotit s běloruským prezidentem Alexanderem Lukašenkem. Na snímku, který zveřejnil na svém profilu na Facebooku, se s ním objímá a zvedá nahoru palec. Nejvíc nevole ale vyvolal popisek, kterým Rybak fotku doprovodil. "Já s prezidentem Běloruska. Díky němu je Minsk jedním z nejkrásnějších a nejčistších měst Evropy! Přijeďte sem," napsal pod fotku s mužem, který je západními médii označován za posledního diktátora Evropy.

Jak to chodí na severu
Na debutové desce Fairytales Rybak s gustem vypráví o delfínovi, třinácti koních, ale také o opuštěných lidech. A hlavně pak ale o svém zajímavém hlasu.
Celé album otevírá píseň Roll With The Wind, která posluchače jako by přenese na severskou slavnost.
Ke slavné Fairytales (zpíval ji na Eurosongu) si Rybak napsal hudbu i text. To samé platí i o třetí písni Dolphin, v níž pokračuje popová houslová linka, a také o čtvrtém, hodně folklórním songu Kiss And Tell. Songy If You Were Gone, Abandoned13 Horses pak naopak působí klidně a komorně – na rozdíl od závěrečné 500 Miles, rozjeté projíždce norským folklorem.   

Podívejte se na klip k písní Alexandra Rybaka Funny Little World

http://www.youtube.com/watch?v=TuYRlp0EtMo

Alexander Rybak
Kdy:
25. února
Kde: Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 1
Čas: 21.00
Vstupné: 250 Kč
Pořadatel: Live Nation

Témata:,