V Sugar Factory narazíte i na lesbické páry a transvestitu

matoush

Špičková taneční hudba, Shakespeare nebo asistent v šatně oblečený v ženských šatech. To na vás čeká ve čtvrté zastávce naší amsterodamské tour, v podniku s názvem Sugar Factory.

Sugar Factory najdete v těsné blízkosti Leidseplein na břehu kanálu Lijnbaansgracht. Stojí proti Melkwegu, kam jsme vás zavedli v úterý. Nejedná se o hudební klub jako takový, ale o noční divadlo. Přicházejí sem ti, kteří věří, že (jak říká manifest Sugar Factory) „umění a krása je základní životní potřeba a základ lidskosti“.

Zábava pro široké spektrum návštěvníků
Divadlo je proslulé svou velkou otevřeností, díky níž poskytuje útočiště širokému spektru návštěvníků. Potkáte zde líbající se lesbické páry, starší pány vážně polemizující nad sklenkou brandy nebo skupinky lidí v indických sárí. A buďte připraveni, že v šatně vás obslouží svalnatý černoch v dámské večerní róbě a lodičkách.

V programu Sugar Factory najdete vše od odvážných představení Shakespeara, předčítání poezie a alternativních dramat až vystoupení techno DJů. Velké oblibě se těší pravidelné jazzové neděle, kdy na břeh Lijnbaansgrachtu dorazí hvězdy jazzového a soulového nebe. „Většinou máme dvě vystoupení denně. Snažíme se tvořit program tak, aby si vždycky každý našel něco pro sebe,“ říká muž, který ve dne pracuje jako manažer a v noci stojí za barem. „Čas od času míváme i večery pro mladé – tím myslím lidi dejme tomu od třinácti do osmnácti let.“

Podívejte se na Scarlet Soho v Sugar Factory

Je libo pivo, nebo radši gin s tonikem?
Sugar Factory tvoří dvě místnosti – velký sál s tanečním parketem, barem a pódiem a menší předsálí se spoustou barevnou křesel a pohovek, potažených kůží. Obě místnosti zdobí živé květiny, ale jak v temném prostředí přežívají, to reportérovi Koule nikdo nevysvětlil.

Na závěr naše oblíbená sekce: co tu pít. Jste-li pivař, můžete si vybrat ze čtyř značek: Dommelsch, Hoegaarden, Heineken a Palm. Chcete-li splynout s davem, nejčastějším pitím je tady gin s tonikem.

Název: Sugar Factory
Adresa: Lijnsbaangracht 238, Amsterodam
Vstupné: 8 – 30 eur
Web: sugarfactory.nl