Vánoční videa 2012: Od komiksu k jelenům v obleku

Hana-Slivova

Na vánoční písničky se letos vrhli i interpreti, kteří obvykle nemají slavnostní patos v repertoáru. Koukněte na ukázky a dejte nám vědět, které adventní skladby vás baví nejvíc - pokud tedy nedáváte přednost klasice v podobě roztomilých dětských sborů.

Cee Lo Green – This Chrismas

I samotný Cee Lo Green, soulový lamač srdcí, se vrhnul na desku coververzí vánočních písniček. Jmenuje se Cee Lo’s Magic Moment a vyšla už v říjnu. Na dnešní klasice z roku 1970 je v Greenově podobě nejzajímavější klip, ve kterém uvidíte skateboard, polonahé dárečky i šik hlavy s parožím.  

http://www.youtube.com/watch?v=-QYxHds7fR0

Sufjan Stevens – I´ll Be Home For Christmas

Americký alternativní písničkář Sufjan Stevens se před lety proslavil plánem napsat desku o každém americkém státě. Zatím zvládl jen Illinois a Michigan, což ale neznamená, že by dodnes nedělal zajímavé nahrávky (poslechněte si ho v YouRadiu). Jednou z nich je i vánoční kolekce Silver & Gold. Písnička I´ll Be Home For Christmas zní v jeho podání velkolepě a melancholicky zároveň. A klip rozhodně není tradičně vánoční.

Vánoční písničky si můžete pustit i v YouRadiu

Lady Antebellum – A Holly Jolly Christmas

Americká kapela Lady Antebellum, která dostala najednou hned pět Grammy za country popovou desku Need You Now, už v létě oznámila, že natáčí vánoční album. Na rozdíl od Sufjana Stevense je její verze pilotní A Holly Jolly Christmas naprosto bezproblémová, skoro jako kdyby vypadla z vánočního playlistu nějakého obchoďáku. Písnička stoprocentně vhodná na vánoční taneček se šéfem.

http://www.youtube.com/watch?v=2hBsjONxPq0

Backstreet Boys – It´s Chrismas Time Again

Na komkis, srdce s nápisem Oh! a létající pandu vsadili pánové z Backstreet Boys. Slyšet v autorské skladbě It´s Christmas Time Again můžete i Kevina Richardsona, jenž kapelu opustil v roce 2006 a nyní se k ní opět připojil. Celý boyband chystá už několik měsíců novou desku, čili – zůstaňte naladěni.

Pavel Callta – Ve hvězdách

Pavla Calltu z České Lípy  jsme neznali až do loňského roku, kdy se zúčastnil soutěže Česko Slovensko Má Talent. Pak jsme na něj zapomněli, ale teď nám ho připomněl klip Ve hvězdách, na němž je zajímavé to, že v něm hraje Andrea Kerestešová.

http://www.youtube.com/watch?v=w2InFDNrZhg

Xindl X – Štědrý večer nastal

Písnička Štědrý večer nastal z aktuální desky Láska od Xindla X si stačila získat oddané fanoušky i zaryté odpůrce. Štedrý večer nastal/když jsem doma chlastal – nic pro chronické milovníky vánočních svátků, na druhou stranu, rovnováha musí být.

http://www.youtube.com/watch?v=ZLyX6rEyT18

Tomáš Poláček – Hitmejkři sváteční

Redaktor čtvrtečního magazínu MF Dnes Tomáš Poláček se rozhodl, že si konečně vydělá na všechny dárky, které kdy chtěl svým blízkým koupit. Pod dohledem Lukáše Chromka z kapely Airfare proto nahrál písničku  Hitmejkři vánoční. "Chtěl jsem tam dostat narážky na starší vánoční hity, a tak jsem třeba z Hej, mistře, vstaň bystře, udělal Jsme bystří, hej‘," říká v rozhovoru pro idnes.cz.

Jestli mu písnička vydělá nějaké dolary (nebo alespoň koruny), to si odhadnout netroufneme, každopádně Tomášovi i vám přejeme klidný advent.

Témata: