Ve finále SuperStar jsou Chodúr a Šmajda, Stará skončila třetí


Finále Česko Slovenské SuperStar se nakonec odehraje v československé režii - nás bude reprezentovat Martin Chodúr (20), za Slováky zabojuje o 100 tisíc eur (cca 2,5 milionu Kč) a nahrávací smlouvu Miro Šmajda (21). Dnes večer totiž soutěž opustila Dominika Stará (16), která se se svými fanoušky rozloučila fenomenálním výkonem, písní Je suis Malade od Lary Fabian.

Pondělní přenos Česko Slovenské SuperStar začal jako vždy společnou písní všech finalistů soutěže Příběh nekončí, která zazněla opět z playbacku. Následně byli diváci svědky rekapitulace nedělního dílu, hned poté následovala reklama. Zásadní události se tak začaly dít až v druhé polovině večera. Fanoušci SuperStar si mohli zavzpomínat na první pražský casting a vynervovaného Jana Bendiga, který soutěž opustil minulý týden. Poté přišla na řadu porota se svými tipy.

Všichni pro vyhazov Staré, jen Dara tipovala Šmajdu
kjNávrhy porotců na vyřazení se naprosto shodovaly s těmi z minulého pondělí. Ondřej Hejma byl pro vyřazení Dominiky Staré s tím, že bronzový finalista si dnes užije více pozornosti než druhý a ještě si navíc nakonec zazpívá. Dara Rolins projevila zájem o československé finále, byla proto pro vyřazení showmana Miroslava Šmajdy. Marta Jandová se opět rozhodovala podle lístků, které by třímala v ruce – raději než Dominiku Starou by si zašla poslechnout Mira. Palo Habera, ačkoliv Dominiku vychválil a "vypíchl" její ochotu nahrávat písně i v jednu ráno, jmenoval právě ji. Od začátku Česko Slovenské SuperStar tedy zatím ani jednou nezaznělo jméno Martina Chodúra, vítěze kategorie Objev roku v Českém slavíku 2009, jako adepta na vyhazov. Překvapivě…

Chodúr děkoval se slzami v očích
Jako prvního poslali moderátoři do finále posledního Čecha v soutěži Martina Chodúra, jelikož jeho postup se dal očekávat. Rodák z Plzně se okamžitě chopil mikrofonu a všem svým fanouškům poděkoval za to, že si našli během dne chvilku, aby mu pomohli splnit si sen.
Následovalo rozhodnutí mezi dvěma Slováky – podle uniknutých "údajných" výsledků zatím vše nasvědčovalo postupu křehké Slovenky, dalo se ovšem také předpokládat, že když hlasující fanynky ztratily minulý týden svého idola Jana Bendiga (ČR), přetáhne jejich valnou část právě blonďatý Miro. A tato prognóza se vzápětí vyplnila.

Diváci i porota drželi emoce na uzdě
Když Adela Banášová vyslovila jméno Dominiky Staré, ozvaly se nejprve fanynky pod pódiem, podporující rockera Šmajdu. Následně hala začala bouřlivě tleskat a Dominika si mohla vychutnat ovace ve stoje. Během své rozlučkové řeči stihla poděkovat všem od kolegů přes porotce až k paní, která je týden co týden naháněla na jeviště. Režie následně pustila záznam prvního vystoupení Dominiky na bratislavském castingu, kde zpívala (shodou okolností jako Jan Bendig) úplně první. Oproti vyřazování z minulého týdne se tentokrát slzy u porotců ani moderátorů nedostavily a rozloučení proběhlo v klidném duchu. K tomu přispěla i grandiózně zazpívaná píseň Lary Fabian Je suis Malade, kterou Dominika nadchla porotce i diváky v posledním semifinálovém kole.

Tento týden: autogramiády i koncerty finalistů
V posledním týdnu před velkým finále si mohou fanoušci SuperStar vychutnat své oblíbence naposledy dohromady. Zítra, tedy v úterý, proběhne od 17:00 v teplickém nákupním centru Olympia autogramiáda celé dvanáctky a další den už si příznivci Martina Chodúra mohou přijít poslechnout jeho zpěv do Ostravy. Ve čtvrtek předstoupí před své věrné fanoušky i Miro Šmajda, místem budou jeho rodné Košice.

Velké finále první Česko Slovenské SuperStar proběhne tuto neděli od 20:00 na Nově, Markíze a ve vybraných multiplexech v obou státech. Více čtěte tady. A pozor, hlasovat pro svého favorita mohou diváci už od dnešní půlnoci. (lbp, matt)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit