Velmi výživné vypalovačky Věcem veřejným

matoush

Mysleli jsme, že písně pro kolibříky budou na dlouhou dobu poslední výkřik směrem k politikům. Nejmenší vládnoucí strana nám ale poskytuje tak výživnou munici, že by byla věčná škoda, aby se jí Šrumec nechopil. Odpusťte nám, prosím, momentální politickou vyhraněnost.

Věci veřejné plánují odchod z vlády. Odcházejí proto, že se k nim ostatní strany nechovají jako k partnerovi, cítí se osamělí, nepochopení a nemají jiné kamarády než sebe navzájem. To se děje všem… znevýhodněným. A my upřímně říkáme, že už se nikdy nechceme cítit tak, jako tyhle dny.

Shrňme si, proč. Třeba takový pan exministr školství Josef Dobeš. Asi není zlý. A vysoké školy reformu vážně potřebují. Ale poradce Ladislav Bátora byl vážně trochu za hranou. So you say it’s not OK to be gay? You’re so fu*king medieval.

Pak jsme tu měli ambiciózní a nadějnou Kristýnu. Její problém byl jediný – nešlo ji zkrotit. A občas jí lehce přeskočilo. Byla trochu jako puzzle s přeházenými dílky. Chtěla létat, chtěla být součástí něčeho, co neznala – nebyla to chyba, nebyla fake, měla to v DNA.

Kde jsme k té bandě přišli? Boli nechcení a veľkú kapelu poslali do kelu. Liezla im na nervy a z každej konzervy smotanu zlízali. Lenže po čase sa náhle zistí že kolobeh je taký istý. Hloupé je, že to čím dál tím víc vypadá, že ti, co nad nimi dumají, mají pravdu.

Abychom nebyli úplně nespravedliví a jednostranní. Máme tu i píseň, kterou by si mohl zazpívat sám Vít Bárta. Třeba až si vzpomene na jednu blonďatou bestii, co fňukala, že jí snížili poslanecké náhrady.

Zkusili jsme si, co to udělá, víme, že ani nejlepší volební kampaň spasitele nepřinese. Tedy: Vezmětě si svoje autíčka a děkujeme, odejděte. Lamač srdcí a elegán první kategorie Cee Lo Green by to zcela jistě řekl lépe.

 

Témata: