Video: Charlie Straight a Markéta Irglová sami na Islandu

Hana-Slivova

K čemu může být také dobrý televizní pořad Sama doma? Třeba k domluvení společného klipu třinecké kapely Charlie Straight a zpěvačky Markéty Irglové, která aktuálně žije na Islandu. Právě ve studiích, kde nahrávala i zpěvačka Björk, se natáčelo video k písničce I Sleep Alone.

Majitelé ceny Anděl za píseň roku 2012 Coco, třincečtí Charlie Straight, natočili singl se zpěvačkou a klavíristkou Markétou Irglovou. Dojeli si za ní až na Island, kde Markéta v současné době žije, příprava cesty Třinec – Reykjavík ale nebyla úplně jednoduchá.

"Když jsem doma zpíval I Sleep Alone se sestrou Karolínou, napadlo mě, že by bylo dobré oslovit Markétu Irglovou. Ale nevěděl jsem jak," vzpomíní zpěvák Charlie Straight Albert Černý. "Pak se nám ozvala Česká televize Ostrava ohledně natáčení pořadu Sama doma. Nikomu z kapely se nechtělo. Ale když mi produkce řekla, že přijede Markéta, řekl jsem si, že se s ní musím potkat," dodal.

Pak uběhlo několik měsíců Albert Markétě poslal demonahrávku. Odpověděla, že se jí to líbí a že se spoluprací souhlasí. V srpnu 2012 měla Markéta turné po Česku a hrála i v Ostravě v klubu Parník.

"Seděl jsem v klidu ve druhé řadě a najednou Markéta řekla do mikrofonu, abych šel na pódium, že si spolu zazpíváme. Vyděsil jsem se, ale lidi tleskali, tak jsem šel. Na pódiu jsem ji do ucha pošeptal, co budeme hrát? Zahraj nějakou svoji, my se přidáme, odpověděla Markéta. Od poloviny prvního refrénu pak zpívala druhý hlas a její kytarista mě doprovázel, jako by mi četl myšlenky. Nejvíc mě ale překvapila její íránská bubenice Aida. Když jsem začal v písničce gradovat, strefila se do toho, jako bychom spolu hráli několik let. Šel mi mráz po zádech. Markéta je hodně intuitivní člověk, a pokud se zdá, že málo mluví, bude to tím, že s lidmi v kapele komunikuje telepatií – přesně takový jsem nabyl pocit, když jsme byli spolu," líčí Albert.

Ze společné písničky se raduje i Markéta Irglová. „Kluci jsou skvělí muzikanti, z naší písničky mám velkou radost."