„Všechno špatně,“ řekl Simon Cowell ženám s tamburínou. Koukněte na video

Hana-Slivova

Loňský příběh "absolventky" anglické hudební soutěže Britain´s Got Talent, padesátileté kostelnice Susan Boyle, obletěl svět. Soutěž ale jede dál; podívejte se, kdo se také do pořadu přihlásil. Pozor, kapesník (buď na slzy smíchu, nebo lítosti, kdo ví) k ruce.

Když v roce 2009 vstoupila na pódium soutěže Britain´s Got Talent bodrá kostelnice Susan Boyle, všichni se jí smáli. Během chvilky ale přítomné překvapila skvělým podáním skladby I Dreamed a Dream z muzikálu Bídníci. Soutěž nevyhrála, stala však jednou z jejích největších hvězd.
Britain´s Got Talent běží dál a kromě nečekaně talentovaných zpěváků a zpěvaček se v ní objevují i lidé, o kterých byste možná řekli, že soudnost nechali doma v kuchyni.
Před pár dny se například na YouTube dostala dvojice Candy a Cat alias Double Take, které se porotu v čele se Simonem Cowellem snažily přesvědčit hrou na tamburíny. Tedy, tamburíny… Šlo o timbrel, tedy bubínek, jakousi rituální verzi tohoto nástroje, se kterými si ženy nacvičily sestavu. Se zpíváním ovšem neměla nic společného.

Zatímco publikum ženě v domácnosti a dealerce kosmetiky nadšeně skandovalo, Cowell a spol. dámy, které podle svých slov "hrají" na nástroj odmalička, odmítl pustit do dalšího kola. "Děvčata, nic proti vám, ale od začátku bylo všechno špatně. Oblečení i hudba. A víte, proč ve hře na tamburínu před vámi ještě nikdo neuspěl? Protože je to nástroj s velmi omezenými možnostmi," vysvětlil jim. "To je timbrel, Simone," opravila Cowella s kamennou tváří jedna z žen a vysvětlila laikovi nepostřehnutelný rozdíl mezi nástroji. "Nene, je to tamburína s připnutými vánočními ozdobami," kontroval Cowell.

Podívejte se ještě na další účastníky Britain´s Got Talent: neskutečně dobrého mladičkého bubeníka, paničku, která tancuje se psem, nebo jedenasedmdesátiletého učetele, jenž vyluzuje zvuky jako zvířata z džungle.

Na závěr dnešního Šrumce se vrátíme ke hvězdě jménem Susan Boyle, kolem níž se dnes stále něco děje. Unikla loupežnému přepadení, duet s ní chtěl nazpívat rapper Snoop Dogg, ona se zase vyznala z obdivu k Lady Gaga. Nyní se Susanina příáběho chytilo jedno vydavatelství, které pošle do světa její příběh The Woman I Was Born To Be (Žena, kterou jsem měla být) knižně.
"Myslím, že jsem za ten rok hodně vyrostla, stala jsem se dámou a z věcí kolem už nemám takový strach. Tu knihu píšu proto, abych lidem řekla, že není dobré soudit knihu podle obálky. Můj příběh je toho důkazem. Dívejte se na ostatní jako na celek a nikdy se nevzdávejte," komentovala důvody přípravy životopisu Boyle.

 

Témata: