Vychází The Best Of od Eddie Stoilow, kteří zahrají na koncertě Koule.cz


Dnes, tedy v pondělí 19. října, vychází u malého vydavatelství Championship Music deska s názvem The Best Of pražské kapely Eddie Stoilow. Ne, nejde o počin matadorů tuzemské rockové scény, ale o debut "moderní popové" skupiny, která se na podzim vydává na společné turné se Support Lesbiens a tento čtvrtek zahraje na koncertě Koule.cz v pražském klubu Lávka.

Rozhovory s kapelami, které zahrají na koncertu Koule.cz

Úterý (20. 10.): Aneta Langerová
Středa (21. 10.): Xindl X
Čtvrtek: (22. 10.): G-Point Hunters

První album pražské skupiny Eddie Stoilow se netypicky jmenuje The Best Of. Docela odvážný název debutu, nemyslíte?
 "Není to žádné naše schizofrenní ani narcistické gesto, na desku jsme vybrali to nejlepší za několik posledních let," vysvětluje hned na začátek klávesista David Šmídt. "Lámali jsme si hlavu, jak poděkovat fanouškům, kteří z nás tahají desku už dlouhou dobu. Je ale pravda, že jsme si dávali na čas. Stalo se ale pár věcí, které přišly v pravý čas, a už to šlo jako po másle. Název je tedy poděkování za důvěru," dodává.

Prvním singlem "bestofky" je hitovka Hey You, ke které vznikne i videoklip. Hlavní roli v něm bude mít nový člen kapely, herec Bohumil "Bob" Klepl. Na konci října pak vyrážejí Eddie Stoilow na společné turné se Support Lesbiens. Kromě Hey You se tak můžete těšit i na písničky jako HaHa Radio, Caroline, Floating či povedený cover Sweet Harmony.

Poslechněte si Hey You od Eddie Stoilow

Na novou úpravu songu Hey You, ploužákový "šlágr" či svérázný cover Sweer Harmnony od "flešbekové" kapely Beloved láká David Šmídt na koncert Koule.cz, v rámci kterého kapela také zahraje.  "Písničky na našem koncertě budou takové dělové koule napříč večerem. Jednoduše řečeno, organismus, který tepe. Bude to jediný koncert v Praze v týdnu, kdy nám vychází deska, tudíž asi překvapíme i sami sebe. Snad mile!" říká. (sli)

Eddie Stoilow jako host na turné Support Lesbiens:
31. 10.
Krnov – Kofola Music Club, 14. 11. Nejdek – KD, 20.11. Zlín – Golem, 21. 11. Ostrava – Garage Club, 26. 11. Ždár nad Sázavou – KD, 28. 11. České Budějovice – Bazilika, 2. 12. Brno – Fléda, 4. 12., Aš – Klubíčko, 5. 12. Kadaň – Orfeum, 10. 12. Praha – Lucerna Music Club, 12. 12. Děčín – Škuner
Témata:,