Vypsaná fixa a spol. zahrají v Praze pro Japonsko

Hana-Slivova

V pražské Lucerně proběhne 29. března 2011 Koncert pro Japonsko. Zahrají na něm Vypsaná fixa, Už jsme doma, Sunshine, Psí vojáci a kapela s japonskými kořeny Papaya Paranoia. Lístek stojí 200 korun, výtěžek půjde na fond Česko-japonské společnosti, která peníze věnuje Japonsku postiženému přírodní katastrofou.

Japonská rockerka Yumiko Ishijama z pražské kapely Papaya Paranoia stojí vedle Česko-japonské společnosti a agentury Ameba Productions za benefičním Koncertem pro Japonsko, který proběhne v úterý 29. března 2011 ve Velkém sále pražské Lucerny.

Koncert pro Japonsko

Kdy: 29. 3. 2011
Kde: Praha 1, Lucerna
Vstup: 200 Kč přes Ticketsforpeople, 250 Kč na místě
Zahrají: Vypsaná fixa, Už jsme doma, Psí vojáci, Sunshine, Papaya Paranoia
Pořádá: Česko-japonská společnost a Ameba Productions

Zájemci, kteří chtějí podpořit fond Česko-japonské společnosti, ale nedostanou se na koncert, si mohou koupit tzv. symbolickou vstupenku za 200 Kč.

Večer, během kterého kromě skupiny Papaya Paranoia zahrají i Už jsme doma, Sunshine, Psí vojáci a Vypsaná fixa, doplní projekce dokumentů o jejich cestách po Japonsku. Právě japonské šňůry a zkušenost s tamními vstřícnými a milými lidmi kapely spojuje. Akci podpoří i propagátor česko-japonských vztahů Tomio Okamura. Startuje se v 18:00.

Výtěžek ze vstupného, které činí 200 (resp. 250 korun), poputuje na fond Česko-japonské společnosti, určený na pomoc obětem a zmírnění následků katastrof. Peníze pak podle potřeby přerozdělí japonští partneři.

„S tímto způsobem konkrétní podpory máme zkušenost po zemětřeseních v 90. letech. Pro Japonsko je důležité mít pomoc zvenčí pod kontrolou – přesně pojmenovává věci, jež nutně potřebuje. Odpovídá to mentalitě Japonců,“ říká Robin Šóen Heřman z Česko-japonské společnosti.

Všichni zúčastnění umělci a pořadatelé se vzdali jakýchkoliv nároků na honorář.

Poslechněte si Vypsanou fixu

 

Témata: