Z vítězství na Battle 4 dancers se radovali brněnští tanečníci


Vítězem třetího pokračování úspěšného Battle 4 dancers se stal brněnský Dynamic ve složení Marta, Ondra, Luccy a Nikol. Včerejší taneční bitvu v olomouckém S-klubu připravila místní Alyaschca crew. Unikátnost soutěže spočívá v tom, že se do ní mohou přihlásit z každé skupiny pouze čtyři tanečníci.

Žádná rozehřívající dema, soutěžící se ihned vrhli do tanečních soubojů all style battlu. Na to ovšem nebyli diváci dostatečně vyhecovaní. „Je to tu mrtvý!“ ozývalo se z publika. Naštěstí nálada s přibývajícími souboji rostla. Zasloužil se o to i výborný DJ Lowa, který pouštěl jednu pecku za druhou. „Taková atmosféra bývá vždycky, než se to rozjede,“ komentoval situaci David Zapletal, jeden z pořadatelů Battle 4 dancers. „Dneska je tu vidět spousta dobrého tancování a dancehall to vše navíc hezky zpestřuje,“ spokojeně dodal.

Česko-slovenská taneční bitva byla nejlepší
Nejkvalitnější taneční bitva se podle očekávání strhla v absolutním finále, kdy proti sobě stanuly nejsilnější týmy večera: český Dynamic a slovenští Party People. Skvělá podívaná skončila vítězství brněnské skupiny Dynamic, která tak obhájila své výsadní postavení na tuzemské taneční scéně. Také další věhlasné skupiny High Edition, Beat Up a BDS Academy svými výkony potvrdily kvalitu. Objevily se ale i méně známé týmy, jejichž vystoupení diváky ani porotu (Angelpop, Tess a Sabina) rozhodně nenadchla.

Soutěž začala rozřazovacím kolem a pokračovala ve dvou samostatných pavoucích. V horní pavouku účinkovali vítězové, v dolním poražení. Ve finále slabší skupiny vyhrál šumperský The Next Movement nad českobudějovickým Break Beatem.

Podívejte se na finále spodní části pavouka, ve kterém battlují The Next Movement a Break Beat

Zadečkem nevrtěly jen dámy
Největší ovace paradoxně nesklidil all style battle skupin, ale improvizovaná breakingová exhibice. Šikovní B-boys dokázali předvedenými triky správně vyburcovat do té doby zamlklé publikum. Příjemným zpestřením bylo také dancehallové vystoupení slečen z Alyaschcy crew a následný dancehall battle 2 vs 2. A zadečkem v rytmu reggae nevrtěly jen dámské dvojice – battlu se zúčastnili například pánové z olomoucké Alyaschcy crew Chuan a Filos. Králem dancehallového tanečního klání se stala slovenská dvojice L´MC z Košic.

Témata:,