Za týden jsou tu Black Eyed Peas. Jak je znáte? Zkuste náš test

Hana-Slivova

Jedna z největších současných kapel, pophopeři Black Eyed Peas, se konečně podívají do Prahy. Přivezou s sebou nejen velkou show, ale i poslední veleúspěšnou desku The E.N.D.

pollFandové hiphopu mají ve svých diářích jistě už dávno zaškrtnuté okénko 16. května. V neděli šestnáctého se totiž O2 arenou v Praze ponese skvělý hlas zpěvačky Fergie a jejích kumpánů, hiphopových Američanů Black Eyed Peas. Do Prahy kapela přijíždí v rámci světového The E.N.D. World Tour, které nese jméno po poslední povedené desce The E.N.D. Na cédéčku najdete řadu hitů, především neodolatelně vtíravou Meet Me Halfway, kterou zná díky radiovým rotacím snad každý Čech, singl Boom Boom Pow nebo veselou I Goota Feeling.

Mezi nejznámější skladby skupiny patří ale i skladby Shut Up, Let’s Get It Started, Don’t Phunk With My Heart, nebo Where Is The Love? Uvidíme, který z tracků v Praze zazní.

Členové kapely samozřejmě stihli za osmnáct let funfování kapely řadu vedlejších projektů, kromě sólových desek zpěvačky Fergie či frontmana will.i.ama ale stojí za zmínku i jeho angažování se v prezidentské kampani Baracka Obamy. Will.i.amovou prací je totiž jakýsi hudební mix Yes We Can (

), která velebí Obamův úspěch.

Zkuste si v našem krátkém testu, jak dobře Black Eyed Peas (BEP) znáte. A nepodvádějte 🙂

BEP pochází z:
a) Los Angeles
b) New Yorku
c) San Francisca

2. Původní sestavu BEP tvořili:
a) will.i.am, Taboo a Dante Santiago
b) will.i.am, Fergie a Eazy-E
c) will.i.am, apl.de.ap a Taboo

3. Co znamená název poslední desky The E.N.D.?
a) Dochází nám šťáva
b) Máme spoustu energie
c) Energie neumírá

4. Na které desce se s BEP poprvé objevila Fergie jakožto zpěvačka?
a) Behind the Front
b) Monkey Business
c) Elephunk

5. Jedna ze starších hitovek vznikala na turné – v obchodě s cédéčky, ve vlaku a následně v letadle do Japonska a v tokijském parku. Která?
a) Shut Up
b) Pump It
c) Let´s Get It Started

6. Kdo BEP nehostoval na albu Monkey Business (2005)?
a) Sting
b) James Brown
c) Robbie Williams

Správné odpovědi: 1a), 2c) – sestava poté, co zanikl projekt Atban Klann, který tvořili will.i.am, Dante Santiago a apl.de.ap, 3c) – The Energy Never Dies, 4c) – album vyšlo v roce 2003, 5b) – will.i.am o tom vypráví na webu kapely, 6c) – mezi hosty patří také Jack Johnson, na desce se podílel i Justin Timberlake nebo Timbaland.

Black Eyed Peas
Kdy:
16. května 2010
Kde: O2 arena, Praha 8
Čas: 20:00
Vstup: 1090 – 1790 Kč přes web O2 areny

 

 

 

Témata:,