Zabijačka bude. Jestli dorazí Jan Budař s jehňetem

Hana-Slivova

Herec a zpěvák Jan Budař vydává se svým Eliščiným bandem třetí řadovku Lehce probuzený. Křít se bude 21. listopadu v pražském klubu Roxy, už teď se ale můžete podívat na první klip. Režisér Pavel Šimák ho natočil k písničce Když zavřu oči, již napsal pro film Protektor Robert Geisler. Ženský vokál patří hostující Zuzaně Gamboa.

Když zavřu oči, tak se jmenuje první singl z chystané desky Lehce probuzený od Jana Budaře. Klip se natáčel v obci Peruc nedaleko hory Říp a má vskutku retro nádech.

Příběh videa se točí okolo zabijačky malého jehněte, jejímž jediným odpůrcem je syn řezníka Otmara, desetiletý Jiříček. Ten ale ve vsi samozřejmě nemá velké slovo, a tak je jasné, že zabijačka prostě bude. Občané se sešli, alkohol je připraven, i sladké koláče už jsou na stolech, jen Budař pořád nikde. Všechno nakonec dopadne trochu jinak, než se plánovalo…

Jan Budař a Eliščin band: Když zavřu oči

Premiéra klipu z 21. srpna je součástí Budařova "jedendvacítkového" projektu, kterým vítá prosincový konec světa a jeho nový začátek. Jeho dalším pokračováním bude 21. září vydání nového alba Lehce probuzený, přičemž v prvním nákladu 1000 kusů budou ukryté dva kupony na slavnostní večeři s Janem Budařem v restauraci Oliva.

Tentýž den navíc Budař a Eliščin Band odehrají v Praze v tramvaji číslo 21 akustický koncert Z konečné na konečnou. Nové album dostane řidič a na každé zastávce vždy první cestující, který přistoupí.

O měsíc později pak bude následovat slavnostní křest nového alba v Brně a 21. listopadu zmiňovaný křest v klubu Roxy, kde kapelu doplní také hosté. Lístky na pražský koncert seženete v předprodeji v Roxy za 200 Kč.

O měsíc později, 21. prosince, se pak počítá s koncem světa.

Témata: