Zajímavosti o princezně Arabele: Co jste o seriálu nevěděli

Redakce

Věděli jste, že Jiří Sovák kvůli natáčení Arabely málem přišel o život? A že Jana Andresíková spadla z koštěte a poranila si páteř, to už jste slyšeli? Koukněte se na zajímavosti o natáčení seriálu o princezně Arabele.

Jiří Sovák, který v Arabele hrál čaroděje Viga, přišel během natáčení málem o život. Když jel z něj autobusem domů, zastihla ho sněhová kalamita a jeho život visel na vlásku!

„Přes silnici ležely spadlé kmeny. Nezbylo než se vrátit. Při otáčení ujel autobusu zadek a už jsme viseli ze stráně,“ vzpomínal herec v knize Sovák a jeho spisy.

Herec pak čekal, až se vrátí řidič autobusu i s pomocí, ale nakonec ho vysvobodil jiný řidič, který ho vzal k sobě do auta a odvezl pryč.

I čarodějnice Jana Andresíková zažila během natáčení horké chvilky. Podle informací webu Ahaonline.cz při natáčení spadla z koštěte a poranila si páteř. Musela se pak, chudák, dlouho léčit.

A představitel Petra Majera Vladimír Dlouhý (†52) měl prý zase problémy s alkoholem. „Když jsme spolu mluvili těsně před klapkou, ucítil jsem alkohol. Zeptal jsem se ho, jestli pil. Vzal si mě stranou a říkal, že má strašné bolesti v žaludku… A že se mu to zklidní, když si dá skleničku,“ řekl režisér Václav Vorlíček (84). Problémy s alkoholem herce provázely až do jeho smrti.