Zavládla radost, jak předurčil název turné


Mraky lidí a moře našlapané muziky, žádné konflikty. Divokej Bill a Tři sestry, dvě kapely s ohromnou posluchačskou základnou, se sešly v rámci svého Turné pro radost. Dvojkoncert trvající téměř tři a půl hodiny přinesl spoustu světelných efektů a veselé hudby. Radosti bylo v Tesla Areně až po střechu vysoko nad diváky.

Jako první zahrál své písně Divokej Bill. Ze svého repertoáru vybral řadu starých známých singlů (Malování, Plakala), čímž potěšil většinu příchozích, ale i novější pecky (Čmelák, Alkohol). Zároveň zazněly úplně nové kusy z chystaného alba. Hudebně různorodá kapela předvedla spojení kytary, houslí a akordeonu, které tvoří její jedinečný styl okořeněný do paměti se vrývajícími texty.

Na představení skupiny Divokej Bill bylo znát, že potřebuje zájem svých fanoušků kromě souzvučného zpěvu také názorně vidět. To se projevilo povzbuzováním „Ruce nahoru!“ a názornou předváděčkou tleskání nebo „Zaskákáme si!“ a hopkáním po pódiu. Obecenstvo v kotli sportoviště radostně spolupracovalo.

Stará známá Plakala

Oproti tomu Tři sestry po krátké pauze nastoupily a hrály vypalovačky s doprovodným echem publika. Z rukou seskládaný „sesterský znak“ se nad hlavy všech vyzdvihl automaticky ještě před prvními tóny. Rockově laděná muzika se zvučnou harmonikou v náručí Supice vlila do návštěvníků ještě o kus více radosti než první účinkující. Roky ověřené kvalitní písně doprovázely vtipné klipy promítané na plátna podél pódia (Čaroděj ze země koz, Montér údržbář). Kapela vzdala hold i naší zlaté olympioničce Barboře Špotákové a probudila v obecenstvu náležitou hrdost (a rozjaření) nejnovějším singlem Čtvrtá sestra.

Jak zněla Čtvrtá sestra při své premiéře

Během koncertu došlo také na několik společných písní všech hudebníků. Mix Divokýho Billa a Tří sester vyvolal další vlnu radosti, o kterou na této akci především šlo. U některých skladeb Tří sester zvučný hlas Lou Fanánka zastínil hostujícího Vendu Bláhu a naopak Ing. Magor na sebe při skladbě Divokýho Billa nenechal zapomenout. Obě skupiny ukázaly, že ačkoliv mají každá odlišný zvuk, dokážou znít dohromady harmonicky.

Jak název turné avizoval, o zábavu všech zúčastněných bylo v Praze postaráno. Na své si mohou v nadcházejících dnech přijít fanoušci v Brně a Liberci, kde turné pokračuje.