Zima, zima, led. Poslechněte si studené songy

matoush

Rozčilují vás závěje a mráz za okny? Máme pro vás špatnou zprávu. Je únor a to, co se venku děje, je docela normální. A navíc, zima je bezva. Tím spíš, když o ní muzikanti skládají písničky.

Simon & Garfunkel – Hazy Shade of Winter

Na úvod pro vás máme klasiku. Duo Simon & Garfunkel nahrálo v polovině šedesátých let (pravda, možná spíš podzimní) song A Hazy Shade of Winter. Je to písnička, při které mrazí, když si vzpomeneme, co všechno jsme v životě prošvihli… Ale citují tam Shakespeara (verš "time, time, time, see what’s become of me" původně pochází z Komedie plná omylů) a ať už jsmev životě konali, jak jsme konali, tohle se nám, milovníkům klasiky náramně zamlouvá.

 

Caesars – Winter Song

Znáte od “Cézarů” jenom vlezou vypalovačku Jerk It Out? Možná byste si měli rozšířit obzory. Takový Winter Song se nám nejen skvěle hodí do tématu, protože je plný sněhu a ledu, ale je to hlavně vážně dobrá muzika.

 

Rolling Stones – Winter

Dobře, jen těžko můžeme psát žebříček o zimních písních bez Winter od The Rolling Stones. Navíc celkem dobře vyjadřuje i pocit většiny z nás, když se v něm zpívá o tom, jak bychom chtěli být někde, kde je větší teplo, třeba v Kalifornii. Jenomže do Los Angeles je to z České republiky hrozně daleko.

 

Vanilla Ice – Ice Ice Baby

Na Kouli přeci jen velebíme pop. Když se řekne pop a led, jen naprostému ignorantovi se nevybaví ikonický devadesátkový šlágr Ice, Ice Baby od Vanilla Ice. Pravda, i když inspirací pro tuhle písničku bylo spíš loupežné přepadávání (tzv. drive-by shooting), při té písničce i díky samplům z hitovky Under Pressure mrazí. A kdo jsme my, abychom mrazivý revoluční počin světového mainstreamu opomněli?

 

Dražen Zečić – Zima, zima, led

Abychom neopomněli naše slovanské bratry, na závěr dnešního Šrumce zařazujeme chorvatskou pop star Dražena Zečiće.

Tak si ho užijte, zůstaňte za pecí a těšte se na jaro. Podle kalendáře už skoro za měsíc!

 

Témata:,