Nominace na Oscara: Avatar a Smrt čeká všude bojují o devět sošek

Lubos-Prochazka

V Los Angeles dnes oznámili nominace na letošní Oscary. O devět zlatých sošek bojují film Avatar a válečné drama Smrt čeká všude. Vítěze se dozvíme v pondělí 8. března nad ránem našeho času.

pollSnímky režiséra Jamese Camerona Avatar a jeho bývalé manželky Kathryn Bigelow Smrt čeká všude budou s osmi dalšími filmy soutěžit také o titul nejlepší počin roku. O cenu pro režiséra roku se vedle Camerona a Bigelow utkají i Quentin Tarantino (Hanebný pancharti), Lee Daniels (Precious: Based on the Novel Push by Sapphire) a Jason Reitman za Lítám v tom.
Vyhraje favorizovaná Bullock?
Mezi herci nominovanými na cenu za nejlepší výkon v hlavní roli je například George Clooney (Lítám v tom) nebo Morgan Freeman (Invictus: Neporažený). O titul nejlepší herečky v hlavní roli bude usilovat Sandra Bullock za výkon ve snímku (Slabé místo) nebo Meryl Streep (Julie a Julia).

O Oscara bojují také Damon nebo Cruz
Herec Matt Damon je jedním z nominovaných za vedlší roli (Invictus: Neporažený). Woody Harrelson je zase nominovaný za roli ve snímku (Posel). Z hereček bojují o Oscara za vedlejší roli Penélope Cruz (Nine) nebo Maggie Gyllenhaal (Crazy Heart).

Luboš Procházka na předvávání OscarůBudeme opět u toho
Koule.cz
bude mít v Los Angeles na Oscarech, které předávají v neděli 7. března (noc na pondělí 8. března českého času), svého zpravodaje, moderátora zpravodajství Frekvence 1 Luboše Procházku. "Podařilo se nám opět získat možnost být u červeného koberce a také v tiskovém centru. Posluchačům i čtenářům Koule.cz se pokusím přinést zajímavé informace z příprav Ocarů i z jejich dění. Rád bych také zavítal k hrobu Michaela Jacksona, který je velmi obletován fanoušky z celého světa. Přesný program pobytu si ještě sestavuji," říká Luboš Procházka, který by měl do L.A. odletět ve čtvrtek 4. března.

Přečtěte si loňskou reportáž Koule.cz z předávání cen Akademie filmových umění a věd : Osm Oscarů pro Milionáře z chatrče

Podívejte se, jak to vypadalo na loňském předávání Oscarů:

Dějiště předávání OscarůFilmy letos bojující o Oscara:
Avatar, Smrt čeká všude, District 9, An Education (Vzdělání), The Blind Side (Slabé místo), Hanebný pancharti, Precious: Based on the Novel Push by Sapphire, A Serious Man (Vážný muž), Lítám v tom

Kdo si Oscara zaslouží podle vás?

Témata: