Ztrapňuje nás Lady GaGa a Tiger Woods, rozhodla Amerika

matoush

Den nezávislosti - tedy 4. červenec - je v USA pokaždé příležitostí k posilování národní identity. Města jsou zahalena trojbarevnými prapory a celebrity se předhánějí, která toho pro Ameriku udělá víc. Časopis People při příležitosti Dne nezávislosti připravil žebříček celebrit, na které jsou Američané hrdi, a těch, za které se naopak stydí. Uspěl Brad Piit, neuspěla Lady Gaga.

Brad Pitt ve filmu Po přečtení spalteV „All star teamu George Washingtona,“ jak časopis People pojmenoval pět „správných“ Američanů, zasedly ty z hvězd, které nějak „přispívají životu komunity.“
Najdeme tu proto slušňáka Brada Pitta, u kterého lidé oceňují jeho iniciativu Make It Right (projekt, který přinesl střechu nad hlavou pro tisíce obyvatel New Orleans po hurikánu Katrina).
S New Orleans je spojena i další dobrá duše, na kterou je Amerika hrdá; Sandra Bullock adoptovala neworleanského chlapečka a navrch uspořádala benefiční koncert na podporu postižených povodní. „Velmi americké,“ hodnotí její čin The People.
Humanitární koncert přinesl obdiv i rapperovi Jay-Z. „Nejen, že pomohl sehnat peníze pro oběti 11. září,“ rozplývá se časopis, „ale jeho hudba nás všechny vždy spolehlivě roztančí.“ Posledním správným je osmadvacetiletý fotbalový útočník Landon Donovan.

Špatná Gaga a Tiger Woods
Mezi špatnými, tedy Američany, kteří podle časopisu People zemi ztrapňují, se ocitla ještě zajímavější jména. Předně je to Lady GaGa, které ještě Američané neodpustili skandálek s nedostatečným oblékáním – z baseballového západu Yenkees ji musela vyvést ochranka, protože zpěvačka na sobě skoro nic neměla.
O něco pochopitelnější je „ocenění“ pro Jesse Jamese, bývalého partnera Sandry Bullock, který ji podváděl s výstřední Michelle McGee. Nikoho také nepřekvapí, že se USA stydí za páreček Heidi Montag a Spancer Pratt („vlastně jsou nám fuk, jenom ať jsou daleko, hodně, hodně, hodně daleko.“).
Poněkud vtipně pak působí poslední zařazený. Golfař-nevěrník Tiger Woods totiž po dlouhou dobu platil za miláčka Ameriky a vzorného otce.
Jistě, sympatie davu jsou vrtkavé.

Témata:,