10 superpotravin: Jezte je a budete zdraví jako řípa

Redakce

Zima je obdobím krásným, ale také trochu nepříjemným... Je totiž lehké v tomto období onemocnět. Jak se ubráníte nemocem? Před nachlazením se můžete chránit konzumací různých potravin. Pojďme se odívat na deset posilovačů imunity.

  1. Fenykl – Tato potravina obsahuje dvacet procent vitamínu C a zvyšuje odolnost vašeho těla proti infekčním chorobám. Díky fenyklu se ve vašem těle zvýší počet bílých krvinek, které ničí bakterie a viry.
  2. Jogurt – Jogurty obsahují probiotika, která zvyšují odolnost a napomáhají rychlému zotavení. Probiotika jsou zdravé bakterie, které napomáhají trávení.
  3. Červená paprika – Ta obsahuje opět velmi potřebný vitamín C, a dokonce v dvojnásobném množství než citrusové plody.
  4. Zelený čaj – Nejen že pomáhá při hubnutí, ale obsahuje také velmi potřebné antioxidanty důležité pro zdraví. Chrání tělo před radikály a oxidanty, které škodí tělu.
  5. Česnek – Česnek je známý tím, že pomáhá zahnat nachlazení. Obsahuje vápník, draslík a kyselinu sírovou, která zbavuje nežádoucích bakterií.
  6. Kurkuma – Velmi zdravé koření, které je podobné kari. Bojuje proti infekcím a zánětům.
  7. Batáty – Sacharidy obsažené ve sladkých bramborách zlepšují funkčnost buněk.
  8. Losos – To je ryba bohatá na proteiny. Obsahuje důležité základní živiny, jako omega-3 mastnou kyselinu, která je nezbytná pro aktivaci T-buněk. Čím více jich tělo má, tím lepší je obranyschopnost.
  9. Ústřice – Mušle obsahují vitamín C, E a antioxidanty, které udržují naše buňky zdravé.
  10. Růžičková kapusta – Ačkoli mnohým z nás nechutná, má málo kalorií a zabraňuje poškození buněk. Jen polovina šálku vám dodá dostatečné množství vitamínu C na celý den.

Detoxikační limonáda, díky které vám bude během svátků a přejídání se lépe

Na co myslí žena při sexu: Na jídlo, spánek i svého ex (taky TO teď dělá s tou novou?!)