3 aplikace, které vás vytáhnou z postele za každou cenu

karolinabranikova

Ve světovém žebříčku top 5 nejméně oblíbených činností se bezesporu objeví ranní vstávání. Nesnášíme ho všichni bez rozdílu věku, pohlaví nebo národnosti stejně jako každodenní rutinu natahování budíku. Chcete se naučit vstávat s úsměvem na tváři nebo se výlečit ze zlozvyku posouvání hodin? Zkuste naše tři tipy na aplikace, které by vytáhli z pelechu i Šípkovou Růženku.

Snap Me Up

Vstáváte ráno zamračení a z postele vykračujete zásadně levou nohou? Čerstvá aplikace Snap Me Up vás rychle odnaučí negativním ranním zlozvykům. Aplikace je na první oťukání příjemná, barevná a tak sympatická, až se vám bude zdát, že vás snad ani nebude umět probudit. Na notorické spáče si ale připravila krutou zbraň – ráno se musíte usmát. 

Nařídíte si budík, dáte liškám dobrou noc a odeberete se do říše snů. Ráno začne Snap Me Up řvát na celé kolo a jediný způsob, jak ji utišit, je vaše ranní fotografie s úsměvem na tváři. Obrázky se automaticky ukládají do galerie a vzniká tak docela zajímavá a většinou nepublikovatelná sbírka obrázků křečovitých úsměvů. Cílem appky jsou samozřejmě radosntá rána jako z reklamy na pomerančový džus a už jen kvůli dobrému úmyslu stojí za zkoušku. Stáhnete ji zdarma v obchodu Google Play.

Flock

Jedním z nejhorších vstávacích zlozvyků je posouvání budíků a nahánění cenných minut stavu polospánku. U některých jedinců se to dostalo tak daleko, že se z postele dostanou až po patnáctém budíku a celé dopoledne se pak mátožně motají z přespání. Aplikace Flock razí heslo, že přespání zabíjí, a tak vyrazila do boje proti chronických posouvačům času. Za pár minut spánku budete muset zacvakat. 

Ve Flocku si nařídíe budík a budete čekat na obvyklý otravný zvuk, který vás vyhání z teplých peřin. Na první rozdíl narazíte ve chvíli, kdy si budete chtít dopřát ještě 5 minut k dobru. Čas jsou peníze a aplikace bude chtít, abyste ji zaplatili a za každé odložení vám strhne jeden z deseti kreditů, které při prvním stažení dostanete. Problém nastvává ve chvíli, kdy volné kredity dojdou. Flock zablokuje funkci odsouvání budíku a bude nemilosrdně řvát, dokud nevylezete z postele. Jediná cesta, jak budík obejít je přikoupení dalčích kreditů. Balíček deseti odpustků stojí 0,89 euro a za každých „ještě pět minut“ tak utratíte zhruba dvě a půl koruny. Po pár týdnech se tak buď naučíte vstávat, nebo si prospíte díru do svého konta. Aplikaci stáhnete zdarma pro zařízení Apple.

Alarmy ( Sleep if you can)

Na vlně sadismu se veze i poslední budící aplikace Alarmy (Sleep If You Can). Zapomeňte na diskutování o posouvání budíku a dokupování času. Vstávání bude bojovka. Než si nastavíte budík, vyfotíte si jeden nebo více předmětů z vašeho bytu. Čím dál od postele tím lépe. Ranního alarmu se pak zbavíte jen tak, že vyběhnete z peřin a artefakt vyfotíte. Přejem hodně štěstí, pokud se budete chtít po slepém úprku bytem vrátit do postele.

Když se aplikace špatně vyspí, nebude vám chtít uznat první fotografii a s kvílícím mobilem v ruce budete ráno fotit tak dlouho, než se vám povede správný záběr, nebo než hodíte telefonem o zeď. Po několika dnech už budete vstávat jako na vojně a k lampičce v obýváku trefíte i se zavřenýma očima. Aplikace je ke stažení pro zařízení Android i Apple za 1.99$.