3 tipy na aplikace, se kterými se už nikdy neztratíte v davu

karolinabranikova

Chytré navigace, které vás umí dovést i z koupelny do ložnice, máme v mobilech snad všichni. Co takhle vyzkoušet aplikace, které vám najdou ztraceného kamaráda v kotli na koncertě, dovedou vás do nejbližšího servisu nebo se postarají o bezpečí vašich blízkých? Máme pro vás tipy na lokátory, které se vám budou v praxi hodit.

Pathshare

Přichází sezóna hudebních festivalů, koncertů, letních kin a jiných davových akcí, na které každoročně vyrážíte s partou přátel. Víc než kelímkové pivo a roztodivné kloboukové kreace ale ke všem openairům patří zdlouhavé hledání ztracených členů tlupy. Situace, které začínají slovy „Jdu pro pivo, sejdeme u zvukaře,„ často končí až po několika desítkách minut, s okousanými nehty a mnoha nepřijatými hovory.

Zkuste se letos takovým scénářům vyhnout a stáhněte si Patshare. Aplikace, která se na trhu objevila před necelým měsícem, umožňuje sdílet vaši přesnou polohu a pohyb vybranému okruhu uživatelů v reálném čase. V Patshare si vytvoříte uživatelské jméno, pod kterým vás přátelé dobře identifikují, a pak už si jen zvolíte, po jakou dobu si přeje být pod drobnohledem satelitů. Vaši přátelé mohou sledovat, kam a jak rychle vás nohy nesou a dokonce jaké dopravní prostředky k pohybu využíváte. Díky tomu je Patshare ideální také pro svolávání kamarádů na party nebo obchodních partnerů na schůzky.

Přes aplikaci můžete sledovat, zda váš partner stíhá dorazit včas na večeři, jestli děti v pořádku dorazily do školy nebo publikovat zážitky přes sociální sítě. Asi největší výhodou aplikace ale zůstává omezený čas sledování; na rozdíl od jiných lokátorů nemusíte obávat, že by nevhodně naprášila vaše soukromé aktivity.

Pathshare si můžete stáhnout zdarma pro zařízení s operačním systémem Android a iOS

Yelp

Mobilní mapy a navigátory jsou tak sofistikované, že dokáží uspokojit i ty nejzákladnější lidské potřeby. Celosvětově rozšířená komunitní síť Yelp pomůže s orientací a hledáním všeho, nač si vzpomenete, ať jste na druhé straně zeměkoule nebo za rohem. Služba je na trhu už od roku 2004 a díky více než sta milionům pravidelných uživatelů a recenzentů, má ve své kategorii jen velmi málo konkurentů. Americký týdeník Time ji dokonce zařadil mezi 10 aplikací, bez kterých se nedá žít, a tak byst při zvažování downloadu appky měli zvážit i ohrožení vlastní existence.

Ani v Yeplu se bohužel nevyhnete úvodní registraci přes email nebo facebookový účet. Poté se vám ale otevře svět plný nejbližších a nejlepších restaurací, barů či kaváren ve vašem okolí. U stravování to ale zdaleka nekončí. Díky podrobnému filtru si můžete vyhledat nejbližšího automechanika, osobního kuchaře, salóny na prodlužování řas, erotické masáže i hinduistické chrámy nebo klauny a fotoautomaty.

V Yelpu mysleli opravdu na všechno a při testování se nám nepodařilo najít jedinou legální službu, která by chyběla. A protože recenze míst píší sami uživatelé, můžete se spolehnout, že se do hodnocení nedostanou píárová lákadla provozovatelů podniku. Aplikace samozřejmě pracuje s poměrně přesnou GPS navigací, která vás bez potíží dovede přímo na hledané místo. Pátrání ale můžete zahájit i s funkcí Monokl, ta dokáže najít lokaci podle kamery ve vašem mobilu a stejně šikovně vás k ní odnavigovat.

Počeštěného multifunkčního průvodce si můžete stáhnout zdarma pro operační systémy iOS, Android a Windows Phone

Life360

Máte rádi, když jsou vaši blízcí pohromadě? Zajímá vás, kdy se děti vrátí ze školy, sourozenci z kina nebo rodiče z víkendu na chatě? Služba Life360která sama sebe nazývá „novým rodinným kruhem“, se stará především o bezpečí vašich blízkých a jejím cílem by rozhodně nemělo být bezcílné slídění v soukromí rodinných příslušníků.

Do sledovaného okruhu se mohou uživatelé připojit pouze po potvrzení pozvánky od jiného člena kruhu, a tím dát souhlas ke sdílení soukromé mapy. Prostřednictvím Wi-Fi, GPS nebo mobilního signálu pak můžete kromě sledivání pohybu se členy kruhu komunikovat přes interní chat nebo rozesílat hromadné zprávy v případě nebezpečí. Pomocí check-inů si můžete vytvořit pravidelně navštěvovaná místa jako domov, školu nebo kancelář a zpřehlednit tak sledování pohybu osob po mapě. Aktivací tlačítka ohrožení rozešle aplikace do 5 vteřin email a SMS s vaší přesnou polohou všem kontaktům v rámci kruhu. Před možným nebezpečím ale umí Life360 varovat i vyznačováním rizikových míst, poblíž kterých se vaši blízcí pohybují. Aplikace ale nemá jen panikářské funkce. Jejím prostřednictvím můžete sledovat, kdo z rodiny se opozdí na nedělní oběd nebo vysledovat ztracené mobilní zařízení. 

Základní verze Life360 je ke stažení zdarma pro Android, iOS a Windows Phone