5 tipů, kam v Barceloně zajít na kafe, salát a tapas

karolinabranikova

Máte chuť na zralé olivy o velikosti golfových míčků, pravou sušenou šunku, trochu hřejivého slunce a Gaudího mozaiek? Pak byste měli navštívit Barcelonu! Až tam pojedete, vezměte si s sebou našeho ozkoušeného průvodce po kavárnách.

Cosmo

Kavárnička Cosmo je ztělesněním lehce oldschoolového slova cool. Je totiž spojena s malou galerií, a tak zde není nouze o pořádnou dávku současného barcelonského umění, které stojí za to. Přímo mezi obrazy a instalacemi si můžete sednout na kávu, džus nebo čerstvé saláty a dortíky. Pokud vás interiérové umění omrzí, můžete obsadit jeden z venkovních stolů. Tam ale doporučujeme nasadit ostříží zrak na peněženky, telefony a jiné cennosti, které by se mohly ve chvíli vaší nepozornosti přemístit do kapes některého ze všudypřítomných žebráků. Cosmo obsadilo špičkovou pozici v centru města téměř za rohem od Barcelonské university a pěšky to tak budete mít kousek například na Katalánské náměstí, které je považováno za absolutní centrum Barcelony. 

Adresa: C/ Enric Granados 3//Facebook

V Cosmo umějí stylově naservírovat i hummus!

Hofmann – La Seca 

Na kombinaci restaurace, pekárny, kavárny a kuchařské školy zastřešené pod názvem Hofmann – La Seca narazíte ve čtvrti El Born v samém centru Barcelony. Podle webových stránek je místní pekárnička místem, kde se plní sny provoněné skořicí, vanilkou nebo karamelem. Pochlubit se zde mohou dokonalými croissanty s náplní vzbuzující závislost nebo laskominkami, které vypadají, jako kdyby vyjely z továrny Willyho Wonky. V patře středověké budovy se také nachází moderní divadlo a příjemná restaurace na terase, kde se můžete zastavit na skvělé tapas nebo talíř plný mořských potvor. Zdejší minizákusky pak pro vás budou ideálním zpříjemnění cesty třeba na trase z nejstraršího barcelonského parku Cituadella Park do Picassova muzea. 

Adresa: C/ Flassaders, 40//Facebook

 

Satan´s Coffee Corner

Nedaleko od Katedrály sv. Kříže a sv. Eulálie, která je díky špičatým věžím jednou z panoramatických dominant města, se nachází kavárna, která má k Bohu opravdu daleko. Satan´s Coffee Corner je pořádná undergroundovo-hipsterská zašívárna s ďábelsky dobrou kávou. Kromě toho zde najdete pečené i nepečené dobroty ( třeba skvělé ústřice!), které můžete zapít nejrůznějšími alko i nealko drinky. Na rohu u Satana je pořád živo a zdejší atmosféru ocení hlavně svobodomyslní a zábavu-milující jedinci. Zároveň je ale v kavárně čisto a útulnu, k čemuž pomáhá hlavně místní milý personál. A i když se stále nachází poměrně blízko centra Barcelony, na kole nebo pěšky už to není daleko k moři. 

Adresa: Carrer de l’Arc de Sant Ramon del Call, 11//Facebook

 

Federal Café

Další z řady kaváren „místní omladiny“ je Federal Café, hipstří kavárna #1. Obsluha se zde narodila s heslem maňana na rtech, a tak se budete muset obrnit trochou trpělivosti. Prostě hipsteřina, težká dřina. Krásný otevřený prostor s atypickým schodištěm je perfektním místem pro bohatou snídani po španělsku. Pochutnáte si tu na skvělém pečivu nebo na vydatném talíři plném lokálních uzenin a zeleniny. Zárověň budete poblíž bulváru Les Rambles, který je asi nejživějším místem Barcelony a který směřuje přímo na pláž. 

Adresa: Calle Parlament, 39//Facebook

 

 

Elsa Y Fred Gastrobar

Prošli jste celou Barcelonu a ještě jste si nedali tapas? Zastavte se na pár španělských jednohubek u Elsy a Freda. Gastrobar – jak se sami nazývají – leží nedaleko od barcelonského Vítězného oblouku (ano, i Barcelona ho má) a zvenku vypadá jako celkem obyčejná kavárna s občerstvením. Uvnitř vás ale ohromí útulnost prostoru a vůně všech druhů. 
Protože už se po městě stačilo rozkřiknout, jak dobré jídlo podávají, doporučujeme si zde zařídit rezervaci. Kdyby na vás nezbylo místo v jednom z útulných křesílek, klidně si sedněte na bar. Za neochutnání místních pokrmů a vín byste se totiž mohli bičovat až do konce pobytu. 

Adresa: Carrer Del Rec Comtal, 11//Facebook