5 vzorů, které se budou nosit letošní jaro

acupofstyle

Jak to vypadá s módními trendy pro letošní jaro? Nicole z blogu A Cup of Style se podívala do katalogů nejrůznějších značek a vybrala pět nejvýraznějších. Letos nás neminou proužky, orientální vzory, geometrie, průsvitné průstřihy a jednobarevný minimalismus. Pro každého něco!

Nicole z A Cup of StyleAhoj!
Jsem Nicole, nová posila redakce Koule. Možná mě znáte z módního blogu A Cup of Style, na kterém společně se sestrou sdílíme svůj styl a pohled na svět. Ode dneška vám budu přinášet novinky, postřehy a tipy z fashion světa. Protože jaro JE za dveřmi, začneme se vzory, které tuto sezónu nesmí chybět ve vašem šatníku.

Pruhy

Pruhy jsou, stejně jako květiny a pastely, trend, který se vrací každé jaro. Pokaždé ale v nějaké modifikaci, rozhodně už nejde jen o námořnická trička! Letos se na scénu dostaly svislé pruhy a jejich nejrůznější kombinace. Dávejte si ale pozor: pokud volíte kousek s výraznými pruhy, zbytek outfitu by měl být jednoduchý. Pokud je vzor proužků hodně jemný, můžete si naopak vyhrát a pruhy zkombinovat ještě s nějakým dalším vzorem.

 

Tričko H&M, kalhoty Zoot, košile Lindex, sukně Lindex, fotka Vogue – Philipp Plein

Orient

Na jaře přivítáme také trochu vlivu orientu. Kromě kimon, která budou trendy co se střihu týče, půjde i o crazy barevné vzory ála Asie – velké květy a červená, oranžová a modrá barva, jak je předvedli například návrháři Tanya Taylor a Matthew Williamson.

Fotky Vogue – Tanya Taylor, Matthew Williamson, košile a kalhoty Orsay, šaty H&M, kimono ZOOT, kimono H&M

Geometrie

Zdá se, že designéři se vyřádili s pravítky. Pravidelné i nepravidelné obrazce, velké i titěrné, vždy ale poskládané tak, že lichotí postavě. Nejčastěj v kombinaci černá – bílá nebo jako jednobarevný chaos.

Fotka Vogue – Givenchy, kalhoty ZOOT, sukně H&M, psaníčko a šaty F&F

Průsvitné průstřihy

Může se zdát, že tento trend není na běžné nošení. Ukázat trochu kůže ale neznamená být vulgární! Malé průstřihy v nejrůznějších obrazcích mohou působit rafinovaně sexy a pokud zbytek outfitu zachováte v přijatelných mezích, můžete si takový kousek vzít i do práce.

Fotky Vogue – Louis Vuitton, Valentino, šaty Orsay, tričko H&M, tričko Lindex, tílko H&M

Minimalismus

Pokud vás žádný ze vzorů nezaujal nebo se vám zdál moc křiklavý, můžete se inspirovat jarním trendem minimalismu. Jednoznačně vede bílá, v těsném závěsu s černou. Nosí se promísené nebo jedinečně v monochromatickém outfitu. Možná se bojíte, že se v záplavě jedné barvy utopíte. Klíčem k úspěchu jsou různé materiály a struktury a také zajímavé střihy. Zkuste například dlouhé vesty nebo zkrácené topy.

Kabát Lindex, mikina Zoot,  tričko H&M, psaníčko ZOOT,kalhoty Lindex, kabát Reserved, fotka Vogue