9 nepříjemností, se kterými se musíte smířit během dlouhodobého vztahu

Redakce

Dlouhodobý vztah rozhodně není procházka růžovým sadem. Partneři ho musí vzájemně budovat a také kvůli němu snášet různé nepříjemnosti. Prozradíme vám, o jaké se jedná, abyste se na ně mohli připravit už předem.

Fungující vztah nestojí jen na lásce
Chodit s někým roky není žádný med. Musíte jít trnitou cestou plnou kompromisů. To, že se milujete, ještě neznamená, že to spolu vydržíte. Musíte se naučit žít spolu a respektovat navzájem své chyby a špatné zlozvyky. To vůbec není jednoduché, ale mnohdy je to důležitější než samotná láska.

Fyzická přitažlivost klesá
Myslíte si, že na sebe budete mít velkou chuť i po letech vztahu? Omyl! Fyzická přitažlivost se snižuje a s ní i frekvence sexu. Čím déle jste s někým ve vztahu, tím budete mít menší potřebu s ním dovádět v posteli. Navíc po dlouhé době už nebudete vědět, co nového zkoušet a jak okořenit váš sexuální život.

Zničená důvěra se těžko obnovuje
Pokud jeden z páru udělá něco, kvůli čemu mu ten druhý přestane důvěřovat, nikdy se to nespraví. Důvěra je jedna z věcí, na kterých vztah stojí. Pokud se rozpadne, těžko se slepuje. Například když partnera jednou podvedete a on vám to odpustí, nikdy už vám nebude absolutně věřit. Navždy už bude mít v hlavě myšlenku, že to můžete udělat znovu. Takových chyb se raději vyvarujte. Změní to váš vztah navždycky.