Celebrity se podělily o své dietní návyky: Brad Pitt je na kapačkách!

Redakce

Dieta už dávno není jen o hubnutí, jde především o to, aby se člověk cítil dobře. Tuhle odvěkou pravdu teď na sobě zkouší dokázat spousta celebrit, včetně Brada Pitta, Chrise Martina, nebo Gwyneth Paltrow. Každý na to jde jinak a pokud se chystáte některou z těchto metod řídit, rozhodně buďte opatrní, protože takovéto postupy rozhodně nesednou každému.

Brad Pitt má speciálně sestavený jídelníček. Jeho dieta je bohatá na lososa, oříšky, červenou řepu (redukuje rakovinotvorné buňky), hnědou rýži, chia semínka (které zázračně působí na vrásky), libové maso a také potraviny bohaté na aminokyseliny, které napomáhají obnově poškozených buněk. Velmi rád také popíjí smoothie s obsahem kolagenu (především pro zdravé klouby) a jednou za čas se nechává připojit i na vitamínové kapačky, aby mu potřebné látky mohly proudit přímo do žil. Takto prý Brad žije už několik měsíců a nejen že se cítí mnohem lépe – dokonce to vypadá, jako by uměl herec vracet čas. A taky nechce pokulhávat za svou krásnou manželkou.

To Chris Martin, frontman britské skupiny Coldplay, na to jde jinak. Pro dobrou kondici zvolil takzvanou metodu „6:1“. Pod tímto tajemným názvem se skrývá velmi jednoduchá taktika: šest dní v týdnů člověk jí, co je hrdlo ráčí, a sedmý den se pije pouze voda – nic víc. „Má to ohromující vliv na mou tvořivost. Začal jsem s tou dietou, protože mi jednou bylo špatně a jeden chlápek mi řekl, hele, zkus nejíst jeden den a uvidíš, jak ti tělo poděkuje. Tak jsem to zkusil a zjistil jsem, že mi jde zpívání mnohem lépe a hlavně jsem se naučil být vděčný za jídlo. A nejenom za jídlo – začal jsem být vděčný prostě za všechno. Pocit vděčnosti s sebou automaticky přináší pocit štěstí,“ vyprávěl zpěvák při jednom z rozhovorů v rádiu. Nezapomněl však dodat (a pokud tuto dietu chcete zkusit, dejte si na to pozor také), že v sedmý den se raději vyhýbejte lidem. Pocit hladu a celková rozmrzelost se totiž špatně odráží na mezilidských vztazích.

Tenhle Chrisův rozhovor asi musela slyšet jeho exmanželka Gwyneth Paltrow, protože i ta se krátce poté vyjádřila k cestě ke správnému životnímu stylu: ona i jejich dvě děti, Moses a Apple, jsou na bezlepkové dietě (ačkoli nikdo z nich na lepek alergický není). „Lepek představuje pro organismus obrovskou zátěž,“ vysvětlovala Paltrow.

Odborníci varují: Zázračné diety na obezitu nezabírají

Dieta podle Lady Gaga: krocan, tofu a hummus + zbrusu nová písnička