Emgeton M6 Cult Slim – legenda po redukční dietě


Populárnímu hudebnímu přehrávači Emgeton M6 Cult přibyla nová generace a s ní v názvu slovo Slim. Má trendový vzhled, doplněný přehlídkou funkcí. Přišel o původní konfekční velikost, nyní je štíhlejší (pouze 8 mm), takže vám neudělá bouli v kapse.

Základ přehrávače Emgeton M6 Cult Slim tvoří 2,4palcový displej a velká ovládací plocha. Konstrukce je napůl leskle plastová, napůl matně kovová. Měkký hliník však působí zvláště na drobné oděrky velmi magneticky.Prostý vzhled má také prostředí menu: žádné animace nebo obrázky, vše jen textově. Potěší tak aspoň plná podpora českých znaků. Ovládání Emgetonu obstarává plocha ve tvaru kříže.

EmgetonOvládání jako u iPodu
Pokud čekáte překvapení, dočkáte se. Nejenže se jednotlivé směry dají zmáčknout, ale plocha obsahuje také dotykový senzor pro vertikální pohyb. Letmý dotek funguje jako potvrzovací tlačítko, v průběhu přehrávání se tímto způsobem zobrazují detaily přehrávané písničky. Prstem nahoru a dolů posouváte stopáž songu nebo měníte hlasitost – intuitivní a dost podobné iPodu. Vlastní hudební knihovnu do Emgetonu nahrajete přes miniUSB konektor, v počítači se přehrávač ukáže jako přenosný disk. K přehlednosti při přehrávání přispívá uspořádání písniček do adresářové struktury v paměti přehrávače, která se aktualizuje po každém přidání nových souborů. Jelikož se paměť přehrávače nedá dodatečně rozšířit, není na škodu tento údaj před pořízením vhodně uvážit. Na trhu můžete pokukovat po třech verzích, podle velikosti vnitřní paměti – 2 GB, 4 GB a 8 GB.

Na hudbu má talent
Hudební talent Emgetonu M6 nese známky velké píle. Ukázková je podpora formátů, s přehledem si kromě běžných „empétrojek“  poradí i s exotikou jako FLAC nebo známějším OGG. Přibalená špuntová sluchátka patří mezi zlatou třídu, jakou k přehrávači můžete dostat. I přes citelnější výšky a slabší basy jsou velmi kvalitní. Zvukové vlastnosti přehrávače však můžete vhodnými sluchátky ještě víc oživit.Emgeton

Hudební expedici zakončeme zmínkou o nastavitelném ekvalizéru a režimu Virtual3D, efektu prostorového zvuku. Přehrávač nepostrádá ani FM rádio, je však bez RDS. Podpora mikrofonu naznačuje přítomnost diktafonu, nahrávat pak můžete také přímo z rádia a ve třech úrovních kvality. Videa na menším displeji tolik nevyniknou, ale pro hudební klipy a seriály to stačí. Před vlastním sledováním vás jen čeká konverze do požadovaného rozlišení. Mezitím si aspoň stihnete připravit plný kornout popcornu, možná i dva. Baterie je integrována v těle přehrávače. Naše stopky se při měření výdrže při přehrávání videa zastavily na čase 5 hodin, 15 minut a 23 sekund. U hudby by to bylo o poznání déle, odhadem 23 hodin.

Přehrávač je vhodný také jako provizorní databanka fotografií. Emgeton nezapomněl ani na hry, kalendář, stopky nebo kalkulačku, tedy věci, ze kterých budete, na rozdíl od hudby, muset občas setřít prach. Novinka vycházející ze staršího, velmi úspěšného modelu nabízí minimální a vesměs kosmetické změny. Ačkoli bychom našli pár nedostatků, vzhledem k příznivé ceně a množství nadstandardních funkcí Emgeton M6 Cult Slim taktně chválíme.