Galerie: Jak ničí svět hurikán Irma

Redakce

Hurikán Irma je aktivní tropická cyklóna a čtvrtý hurikán atlantické hurikánové sezóny roku 2017. Tento hurikán je považován za jeden z největších hurikánů v historii přírodních katastrof.

Evakuováno bylo přes 7 milonů lidí. Síla větru přesahovala 250 km/h. Vlny tsunami díky síly větru dosahovaly až 8 metrů.

Jedná se o devátou pojmenovanou bouři, čtvrtý hurikán a druhý hurikán kategorie 3 a výše pro atlantickou hurikánovou sezónu 2017. Bouře se zformovala 30. srpna 2017 nedaleko souostroví Kapverd ve východní části Atlantského oceánu.

Následujícího dne Irma zesílila a zamířila směrem ke Karibiku. 4. září 2017 Irma dosáhla síly hurikánu čtvrté kategorie a následujícího dne páté kategorie. Díky své síle je Irma jeden z nejsilnějších hurikánů v historii Atlantského oceánu. Irma má na svědomí 25 obětí, 21 na Malých Antilách, 3 v Portoriku a 1 v USA.

Na netu už vznikla na Irmu spousta srandiček. Je hezké, že si lidi umí ze všeho udělat legraci, ale možná je dobré si uvědomit, o co jde doopravdy. Podívejte se do galerie, jak Irma zničila svět.

Galerie: 16 let od útoku v New Yorku

Šílená čínská metoda: Ženy si dobrovolně ničí chodidla