Jarní tipy pro muže (a jejich partnerky, které to mají rády hezké, praktické a trendy)


Hluboko do skříně uložte svůj starý foťáček-kompakt, rybičku, mobil a hodinky z tržnice. Je tady jaro a s ním hi-tech novinky. Oceníte je nejen vy, ale i vaše milé slečny a paní.

1. Fotoaparát Olympus E-620

Martin Adam

Doporučuje Martin Adam, grafik

Na jaře všechno kvete, ptáčci zpívají  – a vaší dívce se zapalují lýtka. Najednou si připadáte ošklivý a všichni chlapci okolo jsou potencionální soci v lásce. Zásadní jarní problém tedy zní: Jak si udržet svoji dívku alespoň do léta?

Romantická fotografie vás zachrání. Na chvíli
Mám jednoduché řešení. Romantické zamilované fotografie. Není nic lepšího, než když si večer prohlížíte svoje romantické fotky, dívka si zpětně uvědomí,  jak jste skvělý a jak je jí s vámi hezky. Cesta k tomuto cíli ale není jednoduchá.  Pro začátek musíte svou milou přesvědčit, že pravé teplé jaro je tady – a s ním přišel čas na minisukni a jarní procházku, třeba na jeden nejmenovaný pražský kopec. Tuto pasáž si každý pořeší Zbrusu nová zrcadlovkasám. Někdo použije super trik s pověšeným plakátem s letní krajinou za oknem, další zaváže dívce oči a s vidinou překvapení ji potáhne  pod krásnou, doufejme, že rozkvetlou  třešeň přes půl Prahy potmě. Určitě si s sebou vezměte deku a jako třešinku na dortu třeba nějaký ten dortíček  nebo lahvinku vína. Ideální chvíle pro vytvoření vaší fotografie lásky, tedy citového pouta k vám.

Všechno je, jak být má, jenže ouha.  Jste tu jen vy dva a nikdo jiný, kdo by vás dokonale vyfotil. Fotoaparát je sice připravený, ale co když se nevejdete do záběru? Co když foťák nasměrujete moc vysoko a vaše hlavy budou useknuté, nebo naopak moc nízko? Focení nižších partií bychom si měli nechat na později…
Máte vy ale štěstí,  vlastníte totiž nový foťák Olympus E-620 s vyklápěcím zadním lcd displejem  s úhlopříčkou 2,7 palců a rozlišením 230 000 pixelů. Ach, to je krása, když se vaše dívka rozhodne mít i fotografii vašeho prvního jarního polibku a vy můžete pěkně koutkem oka pozorovat, co právě snímáte. Je krásné vědět, že aspoň někdo jde s dobou a myslí na všechno…
A na kolik že vás tahle hračka přišla? Cože? Jenom na krásných kulatých 20 tisíc? Směšná suma za to, že ještě tak měsíc nebudete na ocet.

Co to je:
Zbrusu nová zrcadlovka Olympus E – 620
Co umí:
Fotit tak, abyste měli fotografovaný objekt pod kontrolou i v krkolomné pozici
Kolik stojí:
20 000 Kč
Kde ho koupíte:
Třeba tady

2. Nože třetího tisíciletí

Hana Slívová

Doporučuje Hana Slívová, šéfredaktorka Koule.cz
„Každej  správném chlap u sebe musí mít trsátko, prezervativ a nůž,“ říkával můj svérázný učitel kytary. Všechny tři předměty jsou v určitých životních situacích beze sporu nepostradatelné. Letošní jaro ale nejvíc parády před dívkami, které ocení bezpečí a zároveň rafinovanost, uděláte s „chytrým“ nožem.

Dávno pryč jsou časy, kdy největším výstřelkem na ošuntělé rybičce byla vývrtka k otevření láhve vína, pilníček a párátko. Dnešní švýcarské nože zdobí kromě základního ostří, zmiňovaného pilníku nebo šroubováku i nejmodernější pomůcky typu flashky. K základní výbavě nože SwissFlash 2 GB patří i kuličkové Speicální nože Victorinoxpero. To kdyby na výletě pod rozkvetlými stromy vaši milou napadla třeba další položka do seznamu věcí, které je třeba pořídit při pátečním nákupu. A když pak budete v noci společně z nebes odečítat souhvězdí, možná, že využijete i červené laserové ukazovátko. To je totiž také součástí balení. Tahle verze kapesního nože vyjde zhruba na 1869 korun.

Sehnat ale dnes můžete v podstatě jakoukoliv sadu. Záleží jen na sumě, kterou chcete za kapesního pomocníka dát. Cestovatelé dozajista ocení expediční set –  v jednom relativně malém balení dostanete kromě nože, vývrtky nebo pilníku i digitální hodiny,  budík, výškoměr, otvírák na konzervy, lupu, vodováhu, světýlko, dláto, pravítko nebo barometr a teploměr. Jestliže se vaší dívce při výstupu zlomí nehet, ten může využít přiložený pilník, klíště zase odstraníte pomocí pinzety. Pomoci si při nejhorším můžete i špendlíkem z oceli. Suma za tento „kapesní servis“ se rovná zhruba částce, kterou byste zaplatili za zpáteční letenku třeba do Benátek – 4269 Kč.     
Posledním trendům vychází vstříc také nůž speciálně komponovaný pro potřeby golfového hráče. Pohromadě nabízí kromě nože, nůžek, párátka a pinzety i podložku k označení míčku, vytahovač stojánku, čistič drážek a při sportu nepostradatelný otvírák láhve. To vše za zhruba tisíc korun. Bezpečně se tedy budete cítit vaše milá i na rande na greenu.

Co to je:
Nože Victorinox s příslušenstvím.
Co umí:
Skoro všechno, co potřebujete na cestách a výletech
Kolik stojí:
Několik set až tisíc korun
Kde to koupíte:
Například tady

 

3. Mobil chytrý jako vaše sekretářka

Jan Šesták

Doporučuje Jan Šesták, odborník na hi-tech
Lidé si dnes mobily kupují podle nálady, módních trendů nebo ročního období. Jsou ale i tací, kteří dají na úplně jiné parametry. Řeč je o mobilu pro muže. Jeho telefon musí být v první řadě dostatečně velký. Prostě pořádná cihla, tatranka nebo pádlo. Musí být těžký, pěkně pár desítek gramů navíc. Nikoho přeci neubude. A v neposlední řadě musí být prošpikovaný čerstvými hi-end technologiemi ve stylu agenta 007.

Vítězem se stává…? HTC Touch HD.
Možná si říkáte, co může být na telefonu tak zvláštní, vždyť jeden vypadá jako druhý a se všemi si zavolám. Muži si ale zpravidla s telefonem chtějí hrát, pardon, pracovat, vylepšovat jej a ukazovat, jakou novou „must HTC Touch HD have“ aplikaci si zrovna před chvílí nainstalovali. A HTC Touch HD je stvořen přesně pro tyto účely.
Telefon staví na pomyslnou špičku ledovce neskonale velký a jemný displej, maximální vybavenost, operační systém Windows Mobile a příjemné rozměry s tloušťkou pouhých 12mm. Touch HD je všestranný a to samé očekává od svého majitele. Manažerům nabídne virtuální sekretářku, která umí synchronizaci e-mailů a kalendáře stejně dobře jako psaní dokumentů. Buzolu a přenosný atlas zahoďte. Nomádi ocení podporu navigačních a polohových senzorů. Hráče zase potěší podpora her, které donedávna hráli s joystickem v ruce na svých konzolách. Klasický 3,5mm konektor, vysoké rozlišení a obraz jako víno nenechá v klidu ani milovníky hudby a filmů.
HTC Touch HD navíc ve svém matně černém fraku vypadá decentně a uhlazeně. Je proto velmi pravděpodobné, že si jej oblíbí i vaše drahá polovička.

Co to je:
Velký, těžký a skvěle vybavený mobil
Co to umí:
Nahradí vaší sekretářku
Kolik stojí:
Asi 15 500 Kč
Kde to koupíte
Například tady

4. Bluetooth hudební hodinky Sony Ericsson

Sonny Ericsson, hudební hodinkyPřestože mnoho z nás nahrazuje hodinky mobilním telefonem, mohou být také jeho vhodným doplňkem. Bezdrátové hodinky Sony Ericsson MBW 150 jsou potomkem technologických a designerských mágů. Lehká stříbrná ocel proti pevnému minerálnímu sklu nebo analogový ciferník podtrhující úzký digitální displej, protiklady se jednoduše přitahují. Lehká vibrace v okolí zápěstí vás upozorní na hovor nebo textovku. Na malém displeji hodinek vidíte jméno a číslo volajícího nebo odesílatele zprávy. Zmáčknutím správných tlačítek můžete hovor přijmout nebo si přečíst celý text zprávy. Hudební edice hodinek nabízí také tři tlačítka pro ovládání přehrávače v telefonu. Bluetooth hodinky jsou skvělým doplňkem zejména pro porady a podobné formální seance,díky nim je ovládání telefonu diskrétní. Hodně pohody a lásky během slunných jarních dnů nejen ve světě technologií!

Co to je:
Decentní a šik hodinky Sony Ericsson MBW 150
Co to umí:
Upozornit vás na textovku nebo hovor, můžete jimi ovládat muziku v mobilu
Kolik stojí:
Asi 3 400 Kč
Kde to koupíte
Například tady