Kam za hiphopem?


Možná, že byste se chtěli zajít podívat, jak se tančí hip hop. Nebo se rádi v létě vydáte na hiphopový festival? Podle našeho rozcestníku se dozvíte, kdy a kam na hip hop vyrazit.

Babylon Rooftop hip hop Festival
Víkendová hudební přehlídka na střeše libereckého zábavního centra Babylon. Na festivalu se již ukázaly přední osobnosti hiphopové scény: Indy & Wich, Pio Squad či Nironic. První vydání akce proběhlo v červenci 2008, na stejný měsíc se plánuje i jeho druhé pokračování.

FX Bounce!
Každý čtvrtek 22:00 – 5:00, klub Radost FX, Praha
Každý čtvrtek rozproudí pražský klub Radost FX vlna hiphopové hudby. Noc je postavena na kvalitním party deejayingu, občas se do programu zařazuje i živé vystoupení lokálních rapových skupin (Kontrafakt, Rytmus).

Battle Night
Několikrát do roka se uskuteční rapový souboj nejlepších freestylerů o prestiž i o finanční odměnu 10 000 Kč. Tradičně vystoupí osobnosti tuzemské hudební scény (tentokrát slovenský host Drvivá Menšina).

Hip hop Allstars
Seriál koncertů, který pravidelně uvádí českou, slovenskou i světovou hiphopovou špičku. Pořádající agentura rozšířila klasická pokračování o úspěšné zimní a letní festivaly a halové akce.

Street Dance Kemp
5. 7. – 12. 7. 2009, Jedovnice u Brna
Největší a nejprestižnější street dance setkání v Evropě. Dny patří lektorům, kteří na pěti venkovních stageích pořádají workshopy pro více jak tisíc mladých tanečníků, večery zas patří jamům, battlům a různým tanečním párty.

Hip hop Jam
10. 7. – 11. 7. 2009, Svojšický areál u Pardubic
Druhý ročník známého open air festivalu v Česku. Organizátoři tradičně slibují vystoupení hvězd tuzemské i zahraniční hiphopové scény. Ohlášeni jsou napříkald Vladimir 518, Indy a Wich nebo slovenská Moja Reč.

Hip hop Kemp
20. 8. – 22. 8. 2009, Festival Park (vojenské letiště) Hradec Králové
Největší hiphopové setkání v Česku, hudební festival, který si vydobyl respekt i v evropském měřítku. Na stageích se opět vystřídá až několik stovek českých i zahraničních interpretů.

 

Témata: