Martin France se skupinou Holki skončili v nemocnici! Víme proč!


Dětské oddělení prachatické nemocnice už vlastní díky benefičnímu koncertu Kdo má rád… na Martinském mlýně v jižních Čechách EKG Holter. Tento přístroj hlídá srdce dětí. „Přístroj je speciálním záznamníkem, který se pomocí elektrod připojí na tělo pacienta a čtyřiadvacet hodin natáčí jeho EKG. Pacient po tu dobu vykonává běžnou činnost. Můžeme tak zjistit, zda u něho ve sledovaném období vznikly poruchy srdečního rytmu a při jaké činnosti se to stalo,“ vysvětluje ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš.

Toto speciální zdravotnické zařízení převzal primář Jan Kylián s ředitelem nemocnice Michalem Čarvaše z rukou zpěváka Martina France, skupiny Holki a Radovana Sedláře, ředitele společnosti BTL zdravotnická technika. Mezi gratulanty nechyběla ani Martina Lišková, která dovezla hračky pro malé pacienty dětského oddělení ze své firmy v Horní Bříze.

Třetí ročník charitativního Dětského dne a benefičního koncertu Kdo má rád…, díky kterému se přístroj EKG mohl pořídit, se uskutečnil v sobotu 15. června 2013 a kromě už zmíněných umělců koncert přijeli podpořit také herečka Chantal Poullain, která se od příštího roku stává patronkou tohoto koncertu, nebo zpěváci Marcela Holanová, Martin Chodúr, Gabriela Gunčíková, Davide Matiolli, Thomas Puskailer či Jarek Šimek.

Hlavní organizátor akce Kdo má rád… Martin France prozradil: „Už nyní připravujeme čtvrtý ročník. Začínáme shánět finance od sponzorů a účinkující. Chceme, abychom i v příštím roce pokračovali v sérii těchto započatých koncertů a Dětského dne. Právě proto jsem rád, že i dnes na předání lékařského daru přijely Holki, které k letošnímu ročníku patřily více, než symbolicky, protože dvě z nich byly těhotné a přiznám se, že jsem měl obavy, že nám porodí přímo při koncertu, protože byly v sedmém a v osmém měsíci.“

Dvě novopečené maminky a jedna už zkušenější mají k dětem velmi blízko. Třiatřicetiletá zrzka Radama Labajová nechala sice svého čtyřletého Teodora Maxmiliána ve školce, ale její oči bedlivě sledovaly rozzářené kolegyně s jejich dcerami. Jednatřicetiletá blondýnka Kateřina Brzobohatá porodila Anabel, a to necelý měsíc po vystoupení na Martinském mlýně. Stejně mladá hnědovláska Nikola Šobichová týden po Kateřině na svět přivítala dceru Viktorii. „Je to fajn pocit. S Martinem spolupracujeme už mnoho let, a tak když za námi přišel s tímto nápadem, tak jsme ho přivítali. Rády děláme radost, a když je to pro děti, ještě k tomu nemocné, tak není o čem diskutovat,“ se svěřila Kateřina Brzobohatá.

Čtvrtý ročník Kdo má rád… proběhne v sobotu 14. června 2014 na Martinském mlýně, kdy se od 11 hodin uskuteční Dětský den v lese kolem rybníka u mlýna a poté od 18 hodin zazpívají interpreti naší pop-rockové scény.

Témata: