Musiline – první rádio, které si můžete ochočit


Nemáte čas brouzdat éterem a hledat rádio, které odpovídá vaší náladě? Nalaďte si Musiline! Jediné chytré rádio v České republice, které vám zadarmo vybere jen takovou muziku, kterou chcete slyšet. Kde? Na komunitním portálu pro mladé lidi www.koule.cz

Musiline je unikátní chytré rádio, které hraje na základě vašich chutí, vkusu a nálady. Na jakém principu funguje? Není to nic složitého.

1. Na Koule.cz se zaregistrujte a získáte tak vlastní uživatelský účet. V tuto chvíli jste už jenom kousek od vlastního originálního rádia. (Nyní je Musiline pouze na pozvání. To znamená, že vám kamaráde nebo známý musí poslat vstupní heslo. Od druhé poloviny května bude pak k dispozici všem.)

2. Do systému zadáte vašeho oblíbeného interpreta a můžete se těšit na to, že po celou dobu, kdy budete rádio poslouchat, si vaše uši a duše přijdou na své. Musiline vám totiž bude hrát jen takovou muziku, která se žánrově podobá interpretovi, jehož jste si zvolili. Máte třeba rádi Lady Gaga a právě tuhle zpěvačku jste si zadali do Musilinu? Pak ve sluchátkách očekávejte její skladby a také ty, které mají blízko k jejímu stylu  – pop, dance nebo soul. A že je z čeho vybírat – Musiline má zásobu několika desítek tisíc songů! Písničky můžete přehrávat i přeskakovat.

3. Nechcete-li se zaregistrovat, nevadí. Vyzkoušejte chytré rádio Musiline anonymně. V takovém případě se ale připravujete o možnost rádio dolaďovat podle vašeho vkusu, ukládat si vytvořené hudební nálady a sdílet je s kamarády.  

Líbí? Nelíbí? Tak se jí zbavte!
S takovým jednoduchým výběrem se ale vůbec nemusíte spokojit. Chcete poslouchat více popu rocku nebo třeba hiphopu? Svoje rádio si můžete jednoduše „vyladit“ tak, že v Musilinu zaškrtnete váš oblíbený „podžánr“. Musiline vám nabídne hned několik upřesňujících variant, které si mezi sebou můžete různě mixovat. A když vám i tak nějaká z nabízených písniček nesedne, prostě ji označíte tlačítkem „nelíbí“. Systém vám ji pak už nebude tak často nabízet.

Kdybyste měli místo mptrojek puštěný romantický Musiline, tohle se vám nestane…

http://www.youtube.com/watch?v=RdHUPpAB7e0

Rádio, které kopíruje (ne)dobrou náladu
Díky Musilinu si můžete velmi jednoduše sestavit hudební náladu, která nejlépe odpovídá vašemu rozpoložení. Máte chuť na něco tvrdšího, třeba na AC/DC? Po zalogování je zadáte do systému a pak můžete celé odpoledne strávit s hardrockem v uších. A když vás některá písnička baví opravdu hodně, do své „nálady“ si ji přidáte pomocí tlačítka „líbí“. Kdyby vás náhodou taková nálada přepadla ještě jednou, není nic jednoduššího, než si tuhle její hudební podobu uložit pod vlastním názvem. Takovou náladu (rozuměj muziku) pak totiž můžete sdílet s kamarádem. Třeba přes mail.

Musiline může poslouchat každý
Chytré rádio Musiline, které hraje jen to, co vy chcete, ale můžou samozřejmě poslouchat i ti, kteří se do celého systému nepřihlásí. Připravují se však o možnost ovlivňovat tlačítky líbí  – nelíbí písničky, které jim systém nabízí, a nemohou svou vybranou a uloženou hudební náladu sdílet s přáteli. Kdo se ale smíří s tím, že s výchozím interpretem Madonna mu prostě bude hrát celý den do uší pop, toho Musiline určitě potěší i v anonymním režimu.
Stejně jako nás, kteří se už přihlásili a sluchátka s Musilinem, který hraje, jak my pískáme, nesundají z uší. A kteří se těší, že už brzy si budou moci na Musilinu vybírat muziku nejen podle žánrů, ale i podle oblíbených kapel nebo zpěváků.