Na Zemi se řítí asteroidy! Vyhladí lidstvo, tvrdí prorok

Redakce

V období mezi dvaadvacátým a osmadvacátým zářím má prý dojít k velké přírodní katastrofě, která vyhladí lidstvo! Věříte tomu?

Věří tomu někteří konspirační teoretikové a také křesťanští proroci konce světa. NASA jejich tvrzení opřená o biblické kódy odmítá.

Asi nejhlasitějším prorokem konce světa je reverend Efraid Rodriguez z USA. Ten prý měl vidění, že do oblasti Portorika mezi dvaadvacátým a čtyřiadvacátým zářím narazí asteroid široký 2,5 míle (čtyři kilometry).

„Nemáme žádné vědecké podklady – ani střípek důkazu – že nějaký asteroid či jiné nebeské těleso udeří do Země v těchto termínech,“ uvedl Paul Chodas z NASA, specialista na odhalování nebezpečných těles mířících k planetě Zemi. Podle něj všechny známé asteroidy můžou udeřit do planety Země v příštích sto letech s pravděpodobností 0,01 procenta, tedy s pravděpodobností nulovou.

Britský deník The Express však exkluzivně zjistil, že v termínu od dvaadvacátého do osmadvacátého září kolem Země proletí šest velkých asteroidů. Z nich tři budou mít jen rozměry 57 metrů (23. září), 39 metrů (27. září) a 31 metrů (28. září).