Natáčení Brüna: pletky s teroristy, zlomený kotník a šokovaný Eminem


Proslulý provokatér Sacha Baron Cohen (také známý jako Ali G nebo Borat) nyní přichází s novým filmem. Jako rakouský gay Brüno se vydává do Ameriky, aby uspěl ve světě módy i ve svém osobním životě. Ani tentokrát se nebojí vzít si na paškál politiky, teroristy ani davy obyčejných lidí. Podívejte se s námi do zákulisí, co předcházelo vzniku této ujeté podívané.

Fešák BrünoVíte, jaký je rozdíl mezi Boratem a Brünem? Samozřejmě žádný. Oba jsou jedna a ta samá osoba, Sacha Baron Cohen. Jen stačilo Borata z Kazachstánu trochu umýt, oholit mu celé tělo, vyžehlit vlasy, poslat ho na manikúru a pedikúru a rázem se z něj vyloupl rakouský homosexuál jako z učebnice. Ale tahle proměna je na celém filmu to nejmenší.

Spousta skandálů při natáčení filmu i po něm
Jelikož je film Brüno opět seskládaný z několika skandálů, které hrdina natropil na veřejnosti, mnoho záběrů bylo nutno točit skrytou kamerou. V utajení musel pracovat celý štáb, když se dozvěděl, že pořadatelé milánské módní přehlídky dostali echo, že by se Sacha Baron Cohen mohl objevit na scéně a narušit celý večer. Svou vizáž tak změnil každý člen štábu, sám Brüno se v převleku vydával za italského novináře.

Není tak divu,  že se Cohen i filmaři nesčetněkrát setkali s policií, několikrát dokonce i s FBI. I když si tvůrci zakládali na tom, aby celé natáčení proběhlo v mezích zákona, někdy raději zvolili před policisty cestu útěku.
Chcete příklad?  Při natáčení scény, kdy polonahý Brüno leží spoutaný se svým přítelem na posteli hotelového pokoje, někdo zavolal policii. Herci se ovšem zatknout nenechali, oba zvolili cestu únikovým východem, který však končil ve druhém patře. Nezbývalo jim tedy, než skočit z desetimetrové výšky. Při divokém úprku se nikomu nic nestalo, ale co nezpůsobil skok z desetimetrové výšky, to obstaraly o několik týdnů později boty s vysokou podrážkou. Brüno si v nich zlomil kotník, a tak se natáčení na sedm týdnů přerušilo.

Podívejte se na trailer k filmu Brüno

Filmový štáb složený nejspíš ze samých hazardérů se vydal natáčet i na Blízký východ. Tady Cohen zaznamenal svůj rozhovor s bývalým jordánským premiérem a s vůdcem betlémské teroristické skupiny, jehož zpoza záběrů hlídala po zuby ozbrojená ochranka. Přestože se Cohen hlásí k židovství, ani v tomto snímku nezapomněl Židy trochu poškádlit. Do jedné izraelské židovské čtvrti, kde je zakázáno odhalovat tělo, si to namířil v upnutých mini kraťasech. Netrvalo dlouho a několik rozzuřených židů ho začalo pronásledovat. Herce zachránil až jeden obchodník, který ho ukryl ve svém obchodě, kde si ho později přijel štáb vyzvednout.

Eminem si nejspíš myslel, že na něj padá střecha haly
Ani po dotočení snímku si ale Brüno nedal pokoj. Své by mohl vyprávět Eminem, který má nejspíš doteď mindrák z toho, že z celého MTV Movie Awards viděl akorát Cohenův oholený zadek. Stalo se to před tím, než měl Brüno vyhlásit vítěze jedné kategorie. Místo aby přišel ze zákulisí, přiletěl přes celé hlediště zavěšený na lanech. Nepřistál však na pódiu, ale v hledišti na Eminemově hlavě!
(Podívejte se na scénku z MTV Movie Awards.)

A pokud se ptáte, co Brüno pohledával na předávání cen hudební televize MTV, vězte, že už má za sebou i pěveckou spolupráci s takovými hvězdami, jako jsou Elton John, Sting, BonoU2, Snoop Dogg nebo Chris MartinColdplay. Ostatně, počkejte si na premiéru, která je u nás 6. srpna a mnohé pochopíte. Jestli film samotný stojí za zhlédnutí, to se brzy dočtete i na Kouli.cz.