Nechali byste si kvůli koruně vrtat koleno? Zkuste raději aplikace pro šetřílky

karolinabranikova

Bylo kasičkové prasátko nejoblíbenější hračkou vašeho dětství? Rádi sázíte korunku ke korunce a neunikne vám žádná sleva? Pro šetřílky, strýčky Skrblíky i pro ty, kteří mají jen rádi své finance pod kontrolou, máme aplikace, se kterými ušetříte, vyděláte a budete mít přehled o každé zakutálené koruně.

Wallet

Správný šetřílek musí mít podrobný přehled o každé kačce, která mu vylítne z peněženky. Proč si ale schovávat každou účtenku do peněženky, když to za vás zvládne peněženka elektronická. Aplikace Wallet je jednou z nejpoužívanějším aplikací na správu financí na trhu a myslí opravdu na vše. Jednoduše v ní můžete evidovat všechny příjmy a výdaje řazené do kategorií, abyste hned věděli, jestli vám například nečekaná oprava porouchaného auta ohrozí dovolenou. Do aplikace můžete ukládat vyfocené účtenky, záznamy o dluzích nebo údaje o platbě kartou.

Všechna data jsou pak aplikací vyhodnocena a srovnána do přehledných grafů a křivek, které podávají neoblomné svědectví o vašem hospodaření. Informace můžete dále sdílet a synchronizovat s cloudem, přidat až několik účtů najednou nebo přizpůsobit prostředí pro partnerskou nebo rodinnou správu financí. I když je aplikace v angličtině, je plně srozumitelná. 

Základní verzi aplikace, která je pro běžné uživatele plně dostačující, stáhnete v obchodu Google Play zdarma, a jablíčkáři se jí dočkají zanedlouho. Náročnější šetřílkové si pak mohou přímo v aplikaci stáhnout libovolná rozšíření v cenovém rozmezí od několika centů po desítky eur. 

Portmonka

Jste blázni do věrnostních karet a slevových kupónů a litujete každého nákupu, za který se vám nepřičetly žádné body? Pokud s sebou nechcete stále nosit portfolio plné karet jako válečnou kořist, nahrajte si je do mobilu a mějte své slevovky stále po ruce. Do aplikace Portmonka si jednoduše nahrajete čárové kódy svých karet, které pak budete v obchodech používat stejně, jako používáte karty fyzické. Navíc získáte speciální slevové kupóny a promo kódy přímo od Portmonky, které můžete využít ve vybraných obchodech. Snad jedinou nevýhodou služby je právě rozsah podporovaných obchodů. I když se rok od roku rozšiřuje, pořád nám tu některé oblíbené značky chybí. 

Portmonka je ke stažení zdarma pro Android, iOS a Window Phone

CoSign

Visíte denně na sociálních sítích a sledujete pozorně příspěvky svých přátel? A když vaše kamarádka třeba prodává sukni, sdílíte její příspěvek? Pak by vás mohlo zajímat, jak na tom můžete vydělat. Poměrně nová služba CoSign přišla se zajímavým nápadem, jak proměnit sdílení na sociálních sítích v (alespoň částečně) výdělečnou činnost. 

Na Facebooku nebo Twitteru jednoduše nasdílíte obrázek, na kterém je produkt jedné z dvanácti set světových značek, které se službou spolupracují. Pokud se někdo skrze váš nebo vámi sdílený příspěvek dostane na stránky značky z obrázku a něco si koupí, získáváte podíl z prodeje pohybující se mezi 3 a 35 %. Sdílet nemusíte jen od svých přátel, ale od každého, kdo označil daný výrobek či značku ve svém příspěvku. Až nasbíráte 40 dolarů, můžete si nechat peníze zaslat. No, sice to je trochu podivný způsob přivýdělku, ale lovení bundičky z Versaceho poslední kolekce po českých ulicích je docela sranda. 

Aplikaci stáhnete zdarma pro Android a iPhone