O2 Žluté lázně nabízejí sport, vodu i muziku


Pražané už celá desetiletí navštěvují pláž na Žlutých lázních v Podolí, na pravém břehu Vltavy, a nejinak je tomu i letos. Lázně fungují od 16. června 1910, za rok tedy oslaví už sté výročí! Na ploše tři a půl hektaru se rozkládají sportoviště, tančírna, restaurace, stánky občerstvení, písčitá i travnatá pláž; na tu písčitou se vejde 400 lidí a na travnatou dokonce až 5000 lidí.

Název dostaly lázně podle charakteristické barvy oplocení, kabin a budov. Až do konce 60. let minulého století je Pražané považovali za kultovní místo, kam přicházeli za rekreací, odpočinkem a sportem. Postupně však jejich obliba upadala. Definitivně lázně zničila povodeň v srpnu 2002. Počátkem roku 2005 tu nový provozovatel, akciová společnost Taiko, zahájil rozsáhlou rekonstrukci. Areál O2 Žluté lázně se nákladem 30 milionů korun proměnil v multifunkční sportovně-relaxační centrum určené všem věkovým kategoriím.

Už jste hráli fotbálek v kleci?
Velkou předností moc hezkého areálu je vstup zdarma. Můžete si buď lehnout na deku na pláž a jen tak se povalovat a opalovat, nebo se po celém areálu důkladně porozhlédnout a vybrat si třeba jednu z četných, ale již zpoplatněných sportovních aktivit. S partou kamarádů možná využijte možnost zahrát si plážový fotbálek netradičně v uzavřené kleci, nebo poněkud tradičnější beachvolejbal. Pokud dáte dohromady beachvolejbalový tým, můžete zápolit se soupeři o některou z hodnotných cen, například značkové oblečení. Lze si zahrát pod širým nebem také pingpong, nohejbal, vypůjčit si kolečkové brusle a projíždět se podél nábřeží. Se svým partnerem si třeba půjčíte šlapadlo a projedete se po Vltavě. Ve vodě přitom uvidíte skutečně jen hrstku koupajících se lidí.    

Zahrají a zazpívají Suzanne Vega a Čechomor
Na O2 Žlutých lázních vás nemine ani muzika. Například ve středu 22. července v 19 hodin začne společný koncert americké písničkářky Suzanne Vega s kapelou Čechomor. Vstupenka vás přijde na 590 Kč, umožněn je bezbariérový přístup. 6. srpna od 19.30 hod. vás pobaví pro změnu skupina Monkey Business. Místní tančírna nabízí každý večer od 19 hodin hudební program, který se rozjíždí ve stylech country, reggae i disco. Záleží jen na vás, jaký den si pro návštěvu zvolíte.

Poslechněte si písničkářku Suzanne Vega

Když se ozve hlad, rozhodně si vyberete z bohaté nabídky občerstvení. Stánků s různými pochutinami je tu dost, ať už si dáte párek v rohlíku za 25 Kč, utopence za 20 Kč nebo třeba kuřecí špíz za 90 Kč. Restaurace umístěná v pravé části areálu nabízí kromě teplých jídel i sledování sportovních televizních přenosů na velkoplošné obrazovce. 

Oproti předchozím létům zaregistrujete některé změny. Provozovatelé zrušili nudistickou pláž. Naopak přibyla možnost bezdrátového připojení k internetu a maminky mohou odložit svoje ratolesti v placeném dětském koutku, kde budou mít děti po celý den o zábavu postaráno.