3 aplikace, které stojí mezi vámi a genialitou

karolinabranikova

Lámete si hlavu, jak se stát géniem rychle a snadno? Pokud vám ke genetické výbavě zapomněli přibalit matematické buňky, jazykové nadání nebo nadvládu nad světovou kuchyní, budou se vám hodit naše dnešní tipy na zapeklitě chytré aplikace.

MyScript Calculator

Umíte vypočítat derivaci funkce f(x)=x3⋅e-x do půl minuty? My jo! A stejně rychle umíme řešit příklady z pravděpodobnosti, matic, integrálů, lineárních lomených funkcí a jiných obludnosti, které ukrývá matematika.
Aplikace MyScript Calculator umí řešit složité i triviální početní úkony bez stohů popsaného papíru a ohryzaných nehtů. Za tuhle mobilní kalkulačku by se nemusel stydět ani Sheldon Cooper. Jediné, co budete k průniku do matematického světa potřebovat, je vlastní prst a dostatečně velký displej smartphonu. Na tabletech a phabletech je ovládání samořejmě pohodlnější, ale dá se zvládnout i na menších dotykáčích. Libovolný vzorec prostě načmáráte na obrazovku a aplikace vám okamžitě prozradí výsledek převedený do úhledných číslic. Toleruje i drobné nepřesnosti a přesahy, a když si s vaším prasopisem nebude vědět rady, zeptá se na nejbližší možná řešení. Díky vynechání klávesnice otevírá nový svět odmocnítek, lomítek, znamének a indexů všeho druhu a kapesního matfyzáka si zamilujete rychleji, než řeknete Einstein. MyScript Calculator je ke stažení zdarma pro Android i iOS

Tvoje Menu

Taboulech, alfajor, jalebi, bouillabaisse a vol-au-vent. Které z pěti jídel byste si objednali a jak byste si o něj obsluze řekli? Aplikace Tvoje Menu je sympatickým počinem českých vývojářů, které asi hodně pálil oblíbený výraz z prostředí „česko-italských“ restaurací gnoči. Bude se hodit všem gurmánům, experimentátorům a jedlíkům, jejichž chuťové pohárky míří výš než na knedlo-vepřo-zelo. V databázi má ty nejlepší speciality světové kuchyně, které jste si možná nikdy neobjednali jen kvůlli jejich krkolomnému názvu.
Jídelníček je vybaven výslovností, popisem pokrmu a fotografií, abyste měli alepsoň základní představu o tom, co se chystáte pozřít. Jídla můžete filtrovat podle typu a země původu nebo si je vyhledat v abecedním seznamu. Máte tak jedinečnou příležitost ochutnat nové pochoutky a při nenápadné manipulaci s aplikací i machrovat na vševědoucího číšníka. Stáhněte si Tvoje Menu pro Android a Apple zdarma a pomozte tak pozvednout verbální úroveň tuzemských restaurací. 

Scanner&Translator

Zajímá vás, co se píše na cizojazyčných tabulích, etiketách a vývěšních štítech, ale neovládáte 90 světových jazyků? S aplikací Scanner&Translator se z vašeho života vytratí heslo ztraceno v překladu a eliminujete tak riziko, že si k večeři objednáte místo kuřete objednáte kočku. Vaším jediným úkolem je vyfotit text v cizí hatmatilce a aplikace už udělá zbytek za vás. Umí přeložit celé stránky nebo jen vybrané části nápisů v devadesáti jazycích a 44 z nich vám dokonce umí přečíst nahlas. Překlady jsou ve většině případů spolehlivé, i když appka zrovna neoplývá velkým stylistickým nadáním. Přeložený text pak můžete dál upravovat, sdílet, ukládat nebo ho převádět do jiných aplikacích. Chytrý překladač si můžete stáhnout zdarma nebo koupit ve vylepšené verzi v App Store za 1.99$.