Příběhy sériových vrahů: Zvrácený blonďák Jeffrey Dahmer stříkal obětem kyselinu zaživa rovnou do mozku

Redakce

Byl nadprůměrně inteligentní, uhlazený a nosil brýle. Na první pohled Jeffrey Dahmer připomínal spíš stydlivého intelektuála, pod blonďatou čupřinou se ale skrývala ďábelsky zvrácená mysl. Otvíráme jím nový seriál o slavných sériových vrazích.

Je 27. května 1991 a čtrnáctiletého Koneraka Sinthasomphona zaplavuje slastný pocit naděje a vykoupení. Sám pořádně neví, jak, ale právě se mu podařilo vyzklouznout ze spárů pohledného blondýna, který ho pod příslibem lehkého výdělku pozval k sobě domů. V tu chvíli chlapec z chudých poměrů netuší, že vychytralý násilník ho za pár chvil uspí a odtáhne zpátky do své garsonky. Tam se mu za útěk pomstí obzvlášť odporným způsobem – zaživa mu vrtačkou vyvrtá dirku do lebky a pomocí injekční stříkačky mu rovnou do mozku vpraví kyselinu v domění, že tak vznikne zombie, kterou bude moci ovládat.

Chladnokrevný vrah se jmenuje Jeffrey Dahmer a Konerak není ani první, ani poslední jeho obětí. Tou dobou už má Jeffrey na kontě životy dvanácti mladíků. Loví je po zapadlých černošských gay barech a záměrně si vybírá nezkušené a zoufalé jedince, kterým slíbí peníze a vláká je tak do svého doupěte.

Dahmer je dnes jedním z nejproslulejších seriových vrahů Spojených států amerických. Celkem znásilnil, umučil a zavraždil 16 mužů, ačkoliv znalci odhadují, že jich mohlo být i více. Ostatky totiž nadšený chemik Dahmer chytře rozpouštěl v kyselině a zničil tak většinu důkazů. Předtím ale své mrtvé oběti většinou znásilnil a z několika i kousek ujedl. Ano, doslova. Nechával si ale trofeje; v jeho bytě se našly penisy naložené v láku nebo barvami natřené lebky.

 

Narodil se v Milwaukee ve Wisconsinu a když byl malý, pravděpodobně ho brutálně znásilnil starší chlapec. To ho zřejmě poznamenalo natolik, že se rozhodl pomstít na celém světu. „Při pohledu zpět na svůj život vím, že jsem nechal jiné lidi trpět stejně, jako jsem trpěl já,“ prohlásil jednou. V mládí působil v pozemních vojenských silách, odtud byl ale propuštěn kvůli alkoholismu a násilnickému chování.

Poté, co opustil armádu, se plně oddal svým kriminálním choutkám. Nikdo ho nikdy nepodezříval, protože vypadal jako tzv. slušný člověk. Nosil konzervativní oblečení, byl vysoký a poměrně pohledný, schovával se za brýlemi a byl nadprůměrně inteligentní, čemuž odpovídalo jeho uhlazené vystupování.

Dahmera dopadli v roce 1991. I když mu bylo diagnostikováno hned někokolik psychických poruch, soud ho shledal příčetným a za vraždu patnácti mužů mu určil patnáct doživotních trestů. O rok později se to ještě navýšilo, protože mu byl dokázan jeho pravděpodobně úplně první zločin z roku 1978. Za mřížemi ale vydržel jen dva roky – v roce 1994 ho k smrti umlátil jeho spoluvězeň Christopher Scarver.

Jeffrey se stal jedním z nejslavnějších amerických vrahů a i proto jste ho mohli vidět ve páté sérii populárního seriálu American Horror Story. Tam se v episodě s názvem Ďáblova noc objeví slavných vrahounů hned několik, včetně třeba Aileen „Zrůdy“ Wuornos, nikdy nedopadeného Zodiaca nebo Johna W. Gacyho, který vraždil v klaunské masce.

Stalker, vrah nebo sexuální maniak? Poznejte svou úchylku podle znamení zvěrokruhu

Poslední jídla vězňů odsouzených na smrt. Co si objednali?

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit