Studentské půjčky snadno sjednáte on-line

Redakce

Chystáte se na studium v zahraničí, potřebujete lepší notebook na studium nebo vám prostě došlo kapesné? Půjčka pro studenty vás zachrání a třeba vám i pomůže k lepším studijním výsledkům. Zřídíte ji jednoduše on-line, aniž byste lítali po pobočkách.

Nebankovní půjčky on-line

Každý mladý člověk jistě ocení moderní a automatizovaný proces schválení půjčky. Pokud si budete půjčovat částku v řádech tisíci korun, jen co odešlete on-line žádost, hned budete vědět, zda je vám půjčka poskytnuta. A tak máte bez složitého papírování a docházení do banky peníze na svém účtu za pár minut nebo do druhého dne, aniž byste navštěvovali banku a zakládali si konto nebo jiný účet.

Nebankovní studentská půjčka se od půjčky z banky liší nejen v částkách, ale i způsobu vyplacení a termínu pro splacení. Není nutné mít ručitele nebo zástavu, jak to bývá v bankách. U mnoha poskytovatelů ani nevadí záznam v registru dlužníků. Pokud jste připojeni na internet, úvěr získáte i v kavárně, u kamaráda nebo na chatě.

Podmínky většiny půjček pro studenty

  • Věk minimálně 18 let
  • České občanství a trvalý pobyt v ČR
  • Vlastní bankovní účet, na který vám přijdou půjčené peníze
  • Bez záznamů v rejstříku dlužníků, často se ale nekontroluje
  • Funkční telefon, kterým obvykle potvrdíte svou žádost 

Úrokové sazby u on-line půjčky, která je vyplacena ihned, bývají vyšší, než u klasických spotřebitelských úvěrů. Je tím vykoupena snadná dostupnost a rychlost výplaty. Studenti si za těchto podmínek obvykle půjčují částku kolem 5 tisíc, kterou je potřeba splatit následující měsíc. 

Jak to funguje po půjčení?

Žádost už jste odeslali. A co teď? Nemusíte se obávat žádných problémů. Pokud budete zodpovědní a budete splácet půjčku pečlivě a včas, nic vám nehrozí. V opačném případě byste museli uhradit pokuty či sankce za špatné splácení, které jste schválili potvrzením úvěru. Proto doporučujeme si vše dobře pohlídat.

Potřebujete vyšší částku?

U vyšších úvěrů v řádech sta tisíců až milionů bývá výhodnější půjčit si od banky. V případě zájmu o menší částku se však poohlédněte po nebankovních půjčkách. Díky vysoké konkurenci na trhu bývají totiž stejně výhodné, mnohdy i výhodnější než půjčky u bank.