Taneční smršť v Praze. Lidé vzdali hold Michaelu Jacksonovi


Fanoušci vzdali hold hudební legendě Michaelu Jacksonovi. V sobotu, v den zpěvákových nedožitých 51. narozenin uspořádali akci King Of Pop Forever. Hlavní město České republiky se tak zařadilo do seznamu světových metropolí, které uctily památku krále popu, jenž zemřel letos 25. června.

Před Prahou se podobná akce uskutečnila už například ve Stockholmu, Montrealu, Paříži, Londýně či Hongkongu, kde se sešly stovky tanečníků, kteří v ulicích předvedli část choreografie ze slavného Jacksonova videoklipu Beat It. S nápadem na taneční vzpomínkovou akci přišla švédská skupina Bounce. Ta jako první natočila video, kde stovky lidí tančí v ulicích Stockholmu. „Ve jménu Michaela Jacksona vyzýváme všechny světové metropole, aby udělaly to samé. Beat It!“ vyzývá ve videu skupina.

Takhle vypadala akce ve Stockholmu

Představení spíš pro televizi než pro Jacksona
Česká verze akce, které se zúčastnilo několik stovek lidí, se té švédské ani zdaleka nevyrovnala. Dav skandující Jacksonovo jméno prošel centrem Prahy, kde předvedl několik tanečních vystoupení: u hotelu Intercontinental, na Náměstí Republiky, v ulici Na příkopech a nakonec před Pražským hradem. Organizace však skřípala. Pointou měla být spontánnost spočívající v tom, že v davu lidí se znenadání ozve hudba a lidé se připojí k zástupu tanečníků. V Praze to však připomínalo cvičení aerobiku. Všichni účastníci čekali na jednom místě na pokyn: „Tancujte!“  Vypadalo to, že se choreografie spíše přizpůsobuje televizním kamerám, než aby sloužila uctění památky bývalého krále popu. „Je to hrozný, mělo to být nečekaný a ne, že se kolem nás ještě udělá kolečko diváků,“ komentoval vystoupení jeden z tanečníků. Názory dalších účastníků byly obdobné.
Ať už se King Of Pop Forever přiblížil švédské předloze více, či méně, akce svůj význam měla. Díky ní mohly stovky lidí vzdát hold jednomu z největších umělců současnosti.

Podívejte se, jak akce King Of Pop Forever probíhala v Praze