Týrání zvířat v cirkusech: Zastavte to mučení! Stačí tak málo

Redakce

Že je cirkus zábava? Pro vás možná.

Ale přemýšleli jste někdy o tom, co se děje za zataženými závěsy šapitó? Můžeme vás ujistit. Příjemný pohled to není. Zvířata jsou ošklivým způsobem týrána, aby se pak lidi mohli při pohledu na ně, jak žonglují nebo proskakují hořícími obručemi, bavit.

Šelmy se třeba ohně bojí, takže je pro ně strašné skákat skrz nebo přes hořící předměty. A to nemluvíme o tom, jak je cvičitelé učí to dělat. Výprask zvířata samozřejmě nemine, pokud neudělají, co po nich cirkusáci chtějí.

Další kapitolou jsou medvědi na kolech. Už malá medvíďata jsou učena podobným kouskům. A jak? Jsou přivázána za přední nohy nahoru, takže nemůžou sestoupit na všechny čtyři. Jednoduše jsou nucena stát na zadních, okovy je nepustí níž.

A mohli bychom pokračovat. Žádné zvíře není vycepované od narození a všechna se to učí pomocí hrozeb a fyzických trestů. Zabraňte tomu. Nechoďte do cirkusů a nepodporujte tak jejich profit. Zároveň si hledejte informace, třeba na internetu. Existuje mnoho petic a organizací včetně PETY, které se touto problematikou zabývají. Nebuďte slepí!

Fenomén antidepresiv: Berou lidi prášky kvůli nemoci, nebo protože je to v módě?

Komentář: Primark v Česku neotevřel pobočku, ale diskuzi o udržitelné módě