Užíráte se nudou? Poradíme vám, co vás může zabavit

Eva Vogelová

Máte prázdniny či dovolenou a nevíte, co dělat? Mrzí vás, že nemáte svůj volný čas čím vyplnit, a nudíte se? Zkuste následující činnosti, které by vás mohly na nějakou chvíli zabavit.

  1. Ukliďte

Nepochybně v bytě máte tmavé kouty, které se vám nikdy nechtějí uklízet. Vylovte nepořádek z pod postele, urovnejte si oblečení ve skříni, umyjte celou kuchyňskou linku nebo vyperte závěsy. Momentálně se nudíte, takže na to konečně máte čas. Nebudete muset pak litovat, že jste strávili několik hodin jen povalováním.

  1. Učte se

Vzdělávat by se měl člověk celý život. Čím víc toho budete umět, tím lépe vás vaši nadřízení v budoucnu ocení. Zvolte si to, co je vám blízké, aby vás to bavilo, a učte se.

  1. Udělejte někomu laskavost

Když už se neudíte, mohli byste svůj čas využít k tomu, abyste někomu udělali radost. Pomozte kamarádům nebo jim kupte dárek. Radost můžete udělat i někomu cizímu. Zajděte třeba do domova důchodců či hospice strávit čas se staršími lidmi, kteří jsou osamocení. Můžete si s nimi povídat a doprovodit je na procházku, pomůžete tím i tamnímu personálu. Uděláte dobrý skutek a nebudete litovat, že jste promrhali svůj volný čas.

  1. Vyvenčete někomu psa

Vy možná čas nyní máte, ale někdo jiný je ve spěchu. Pokud znáte někoho, kdo vlastní psa a má teď spoustu povinností, postarejte se mu o pejska. Jděte ho vyvenčit, hrajte si s ním a nakrmte ho. Váš známý jistě ocení vaši pomoc.

  1. Najděte si někoho na jednu noc

Momentálně máte spoustu času, takže si můžete užívat. Zajděte si klubu, kde někoho sbalte a vezměte ho k sobě domů. Během toho už se nudit nejspíš přestanete.

  1. Malujte

Vezměte si k ruce pastelky a papír. Pokud nevíte, co byste mohli namalovat, snažte se něco kolem vás napodobit. Můžete zkusit namalovat pokojovou květinu, kanape nebo strom. Probuďte svoji kreativitu. Když vám to nepůjde, sáhněte po antistresových omalovánkách, které pouze vymalujete. Na nějakou dobu by vás to mohlo zabavit.

  1. Čtěte

Jednou za čas byste se mohli uchýlit ke čtení. Nemusíte číst něco, co po vás chtěli ve škole. Vyberte si knížku, která by vás mohla bavit. Možná vás chytne natolik, že se od ní nakonec nebudete moct odtrhnout a půjdete si koupit další. Nemusíte být vášniví čtenáři, ale za pokus o zahnání nudy to stojí.

  1. Dívejte se na filmy

Pokud vás nic z předchozích inspirací nenadchlo, jednoduše si pusťte nějaké snímky. Vyřešte své resty a konečně se podíváte na filmy, které už jste chtěli vidět dávno. Lehněte si do postele, kupte si čipsy a spokojeně se podívejte alespoň na dva filmy.

Témata:, ,