Zabila Michaela Jacksona injekce demerolu?


Ze USA se do světa dál valí stovky zpráv o úmrtí Michaela Jacksona (†50). Podle posledních informací je možné, že bývalého krále světového popu zabila injekce demerolu.

Michael Jackson v sanitceDemerol je silné analgetikum a používá se k tlumení  velkých bolestí. Podle některých zpráv si ho píchl sám Michael Jackson, podle jiných to udělal zpěvákův lékař. Po aplikaci prý Jackson přestával dýchat až úplně zkolaboval. Server www.etonline.com mezi tím zveřejnil fotografii, na které Jacksona oživují lékaři. Zemřel ve čtvrtek odpoledne kalifornského času, pitva proběhne ještě dnes.

Lékaři prohlásili Jacksona za mrtvého přesně ve 14:26 místního času, tedy ve 23:26 středoevropského letního času. "Byl přijat už v bezvědomí. Lékaři nenahmatali puls," uvedl Fred Coral z ústavu soudního lékařství. Očekává se, že pitvu lékaři provedou už dnes. "Michael utrpěl brzy odpoledne srdeční zástavu a lékaři nebyli schopni ho oživit," napsal server TMZ.com. Podle webu byl zpěvák mrtvý už před příjezdem sanitky. Úřady ale varují, že může trvat celé týdny, než lékaři oznámí přesnou příčinu zpěvákovy smrti. Podle nich bude pravděpodobně nutné čekat na výsledky toxikologických testů. Ty určí, jestli Jackson neměl v těle drogy, alkohol nebo předepsané léky. (lbp)

Témata: