10 dietních a fitness tipů, která vám pomohou v cestě za lepší postavou

Redakce

Chcete být štíhlí a fit? Pomocí těchto tipů se vám to povede.

  1. Brzděte své chutě na sladké – Přepadávají vás chutě na sladké a chcete sáhnout po nějaké čokoládě či dortu? Tak sáhněte po ovoci. Místo po čokoládám dortu si dejte nakrájené jablko s polévkovou lžící burákového nebo mandlového másla.
  2. Najděte si svého fitness parťáka – Najít si kamaráda či kamarádku na cvičení je něco, co opravdu zabírá. Budete se totiž navzájem motivovat a popichovat k lepším výsledkům. Pokud máte někoho, kdo je podpůrný a nepohrdá vašimi cíli, chce cvičit a bude schopný držet s vámi krok, tak ho berte všemi deseti a jděte do toho společně.
  3. Zmírněte bolest svalů – Po vyčerpávajícím tréninku je tu šance, jak svalům ulevit. Stačí, když si tělo zchladíte studenou vodou. Musíte to vydržet tak deset, až patnáct minut, ale opravdu se vám uleví. Dělají to i vrcholoví sportovci.
  4. Kupte si pohodlné boty – Boty na cvičení by měly být pohodlné, aby se vám dobře cvičilo a dělali jste to rádi. Boty však nekupujte ve večerních hodinách, protože nohy během dne otékají a je tedy snadné se ve velikosti splést.
  5. Sestavte si svůj dokonalý playlist – Běh s hudbou je něco naprosto úžasného, protože se tak snadno dostanete do rytmu a bude vás to bavit. Jen se ujistěte, že ji nemáte moc nahlas, abyste případně slyšeli i věci kolem sebe. Nikdy nevíte, co se může stát.
  6. Dejte si pozor na porce jídla – Zabírá vaše maso víc jak polovinu talíře? Tak ho rozpulte a druhou polovinu talíře doplňte zeleninou či jinou lehkou přílohou.
  7. Jezte tolik, kolik uběhnete – Uběhnete pět nebo deset kilometrů? Podle toho musíte říditi svůj jídelníček, abyste měli dostatek energie pro své aktivity. Před cvičením si můžete dát dokonce i kávu, která vás nabudí a vydržíte díky ní déle. Ale bez mléka a cukru!
  8. Vyberte si cheat den – Den, během kterého budete jíst to, co normálně nejíte, a můžete si tak během něj zahřešit. Většina z nás mívá výčitky svědomí, pokud si dáme něco, co bychom neměli, ale je to špatně. Musíte si také užívat to, na co máte chuť. Vyberte si tedy nějaký den v týdnu, kdy si dáte to, co milujete, ale nemůžete to jíst třeba pořád, třeba svíčkovou se šesti. Tento den nijak vaše tělo nerozhodí a naopak ho nakopne k lepším výkonům.
  9. Hydratujte se – Během cvičení a jiných aktivit je důležité své tělo hydratovat. Pitná voda neobsahuje žádné kalorie a je pro naše tělo nadmíru prospěšná. Pokud vám samotná voda nechutná, můžete si dopřát i jiné sportovní nápoje, které jsou navrženy právě na sport. Nebo si dejte vodu s citronem.
  10. Rozveselte své jídlo – Možná už pro vás začíná být vaše jídlo nudné a proto je nutné vnést do něj trochu barev a chutí. Můžete použít různá koření, čerstvé bylinky, citron a další super potraviny, které vylepší chuť vašeho jídla.

Seznam nápojů na celý den, díky kterému budete krásnější aneb jste to, co pijete

MŇAM! Upečte si duhovou pizzu