10 důkazů, které vás usvědčí ze závislosti na mobilu

Redakce

Bez vašeho dotykového miláčka nedáte už ani ránu. Jeho značka je vaším druhým jménem. Esemesky dokážete psát rychlostí světla. Když usínáte, svíráte ho tak pevně, div, chudák, nepraskne. Přesvědčte se o tom, že jste se stali závislými na svém smartphonu!

  1. Mobil si berete vždy a všude s sebou. Nemůžete prožít den bez svého úchvatného mobilu. Všude ho musíte brát s sebou. Do školy, do práce, na nákup, do vany, prostě všude! Trávíte s ním mnohem více času než se svou rodinou nebo partnerem.
  2. Trápíte baterku. Není žádná novinka, že dnešní telefony bez nabíjení nevydrží jediný den. Ale váš mobil to vydrží sotva tři hodiny. Non stop ho používáte a vaše baterka pláče. Chtěla by odpočinek, ale nemá ho. Nenecháte ji chvíli klidu ani na té nabíječce!
  3. Neustále držíte telefon v ruce. I když spěcháte do školy či do práce, držíte svůj mobil neustále v ruce. Co kdyby vám někdo za pár sekund napsal nějakou zprávu? Musíte mít nad svými sociálními sítěmi kontrolu. Závislost na telefonu vám zakazuje si ho dát do kabelky nebo kapsy.  
  4. Nepotřebujete používat notebook. Váš notebook leží na stole a už nějakou dobu se na něj práší. Proč byste brouzdali na internetu na laptopu, když máte u sebe svého malého oblíbence? Hry na notebooku jsou už pasé. Stahujete je na mobilu, seč vám síly stačí. Ani filmy už pro vás na PC nejsou žádné terno, protože se na ně můžete dívat v menším měřítku na svém mobilním telefonu.
  5. Bez mobilu nevynecháte záchod. Jdete vykonat svoji potřebu, ale na tu malinkou chviličku si toho mrňouse prostě vezmete s sebou. Zvládáte sjíždět internet s jednou rukou, protože v druhé držíte toaletní papír. Kvůli svému mobilu sedíte na záchodové míse o polovinu času déle, než je nezbytné.
  6. Máte panickou hrůzu ze ztráty svého mobilního telefonu. Svého miláčka si hlídáte jako ostříži, ale stejně máte obavy z jeho ztráty. Držíte ho velmi pevně, div ho nerozmačkáte. Musíte mít jistotu, že vám mobil nespadne na zem.
  7. Píšete si s člověkem, který sedí vedle vás. Pozvali jste kamaráda či kamarádku na kafe. Místo vřelého osobního přivítání se oba dva podíváte do svých telefonů a začnete si navzájem psát. Vy už nepotřebujete ani umět mluvit svojí řečí. Ta už je pro vás přežitek, protože vše, co chcete sdělit, napíšete přes své mobilní aplikace.
  8. Uklidňuje vás pohrávání si se svým telefonem. Máte před sebou zkoušku nebo pracovní pohovor a jste nervózní, což je přirozené. Okamžitě vytasíte ven z kapsy svůj mobil a začnete si s ním hrát. Točíte si s ním na stole. Neustále ho v rukou otáčíte na jednu a pak zase na druhou stranu. Během pár sekund se cítíte o trochu klidnější, než jste byli, a to jen díky svému telefonu.
  9. Trpíte vibračními halucinacemi. Máte pocit, že váš mobil zavibroval. Obratem ho zkontrolujete, ale zjistíte, že vám nikdo nevolal ani nenapsal zprávu. To je příznak halucinací ze závislosti na mobilu. Tak moc toužíte po tom, abyste opět mohli mít fyzický i psychický kontakt se svým telefonem, že váš mozek si vytvoří falešné iluze.
  10. Právě teď si čtete tento článek. Závislí lidé si přečtou článek o závislosti na mobilu, protože mají obavy z toho, že jsou na něm závislí. Jelikož právě čtěte náš článek a jistě splňujete alespoň pět výše zmíněných bodů, tak závislí opravdu jste. Gratulujeme!

10 cool držáků na mobil. To chceš!

Nová aplikace Instagramu: Boomerang. Znáš?