10 důkazů, že se váš vztah blíží k nepříjemnému konci

Redakce

Na vztahu mezi dvěma lidmi se musí neustále pracovat. Někdy i mezi zamilovanými mohou nastat potíže, které je potřeba řešit. Poznejte, že se váš vztah řítí do kytek, dříve, než bude jeho opravdový konec.

  1. Chybí vám sex

Sex je jedna z nejdůležitějších složek ve vztahu a základních potřeb člověka. Pokud se pohlavní styk z vašeho vztahu vytratil, něco je mezi vámi špatně. Ochlazení vášně mezi dvojicí nikdy nevěstí nic dobrého. Maximálně to, že když to půjde dál podobným způsobem, vztah nejspíš moc dlouho nevydrží.

  1. Netěšíte se na sebe

Po několika dnech se zase uvidíte, ale vůbec se na setkání netěšíte. To je známka toho, že nemáte potřebu spolu být. Příjemněji se pravděpodobně cítíte sami bez přítele / přítelkyně. Pozitivní na tom je, že kdybyste se opravdu rozešli, nebolelo by vás to hodně. Možná byste byli i rádi a cítili se volně jako ptáci.

  1. Nesmějete se spolu

Smích a společný humor do vztahu neodmyslitelně patří. Pár, který se společně nedokáže zasmát, nemá již moc společných věcí. Měli byste na tom zapracovat, aby mezi vámi nevyhasla jiskra a váš vztah se nerozpadl.  

  1. Ignorujete navzájem své potřeby

Každý z páru má jiné zájmy. Vztah je o kompromisech a vzájemném respektu. Pokud nedokážete sladit své chtíče, nebude to mezi vámi klapat. Jeden chce jet na dovolenou k moři a druhý by nejraději seděl doma u televize? Když ani jeden z vás nedokáže slevit ze svých nároků, vztah za chvíli krachne.

  1. Často se hádáte

Občasné hádky ničemu nevadí. Naopak, páru velmi prospívají. Nutné ale je umět se usmířit. Pokud se ale hádáte a nedokážete už spolu klidně hovořit, stahují se nad vámi mračna. Za chvíli bude konec vztahu.

  1. Oba jedete na jiné vlně

V poslední době se vaše životní cesty hodně liší? Oba se zabýváte úplně něčím jiným? Pravděpodobně už nemáte nic, co by vás spojovalo. Když spolu mluvíte, nedokážete jeden druhému porozumět a vcítit se do jeho situace. V takovém vztahu se už za chvíli nebudete mít o čem bavit a láska mezi vámi úplně odezní.

  1. Navzájem si nevěříte

Přistihli jste svého partnera / svoji partnerku při lži nebo on vás? Pravděpodobně už si nemůžete tolik důvěřovat jako dříve. Obzvlášť, pokud se lhaní a mlžení opakovalo vícekrát. Zničená důvěra mezi vámi není nic dobrého pro váš vztah. Bez ní to spolu dlouho neutáhnete.  

  1. Nemáte si, co říct

Ztratili jste společná témata ke konverzaci? To znamená, že jste ztratili podobné priority či zájmy. Zamilovanost mezi vámi ochabla a vy už se ani nemáte o čem bavit. Takové vztahy dopadají špatně. Většinou končí plačtivým rozchodem.

  1. Neděláte nic společně

Přestali jste spolu dělat různé aktivity? Vaření, cvičení, chození do kina nebo běhání? Přestalo vás to bavit? Něco je mezi vámi špatně. Společné zájmy k sobě dvojice navzájem přitahují. Když nebudete mít mnoho společného, jak myslíte, že váš vztah asi skončí?

  1. Vyhýbáte se

Máte dny, kdy byste se navzájem nejraději neviděli? V pořádku, takhle to mají téměř všechny páry. Problém by nastal v případě, kdybyste se sami sobě vyhýbali čím dál častěji. Pak budete muset hledat příčinu, proč se nechcete vidět. Pokud to začnete řešit, máte šanci vztah ještě zachránit. Ale pokud ne? Vaše společná láska půjde do kytek.

TOP 22 věcí, které příčetná žena nikdy nevyřkne

10 důvodů, proč je podzim ta pravá sezóna na pořádné sexuální radovánky (Bonus: 5 pozic, které jste ještě nezkoušeli)