10 důvodů, proč jsou vztahy na dálku lepší, než si myslíte

Redakce

Amorův šíp si nevybírá, a tak ta mrška někdy spolu s vámi trefí ještě někoho, kdo žije na druhém konci země nebo rovnou světa. I vztah na dálku se ale dá udržet a navíc je v něm několik výhod, které vám ten klasický nenabídne.

 1. Když spolu mluvíte, je to událost
  Zprávy a telefony jsou ostatně taky jediná forma komunikace. Zmizí otravný small talk, každá zpráva je plná lásky. Úplně jako z románu, no kdo by to nechtěl?
 2. Konečně doceníte sílu selfies
  Fotit si vlastní jídlo možná nebyl nikdy váš styl, najednou ale i ta nejvšednější pitomost znamená spojení s drahou polovičkou.
 3. Důvěra se prohloubí 
  Nedůvěřivost je kamenem úrazu moderních vztahů, když ale randíte s někým, kdo bydlí klidně stovky kilometrů od vás, můžete se buď užárlit, nebo se naučit mu věřit. Co si vyberete?
 4. Naučíte se komunikovat
  Ve chvíli, kdy svým sdělením nemůžete pomáhat gestikulací a tónem hlasu, se prostě musíte naučit o věcech mluvit pořádně a narovinu. Leda byste se chtěli pořád hádat. Ale proti gustu…
 5. A taky se naučíte samostatnosti
  Ve vztahu má každý tendenci tak trochu se ztrácet v tom druhém. Když ale žijete každý sám za sebe, naučíte se být perfektně samostatní a ze společných chvil si berete jen to nejlepší. Dvojitá výhra.
 6. To, že vás večer nikdo neotravuje, má své výhody
  Každý má občas den, kdy přijde ze školy nebo z práce domů a touží akorát po tom pustit si stupidní komedii a vypít celou láhev vína. K tomu žádný odsuzující pohled nepotřebujete – když s někým chodíte na dálku, nemusíte se toho bát.
 7. Sex je parádní
  Jen si to představte, neviděli jste ho / ji třeba tři týdny, a pak najednou stojí ve vaší ložnici a je ultra sexy… No, víc snad netřeba dodávat. Jasně, že po něm / ní skočíte jako po tabulce čokolády!
 8. Moc se nehádáte
  A když, tak jen kvůli tomu, že jste smutní, že spolu nejste častěji. Máte společného času tak málo, že se vám ho nechce zabíjet nesmyslnými dohady.
 9. Vždycky budete mít něco, na co se můžete těšit
  Je fuk, jestli svět kolem vás hoří a probíhá apokalypsa, vy vidíte jen jízdenku na vlak a společný víkend.
 10. Když to vydrží, vydrží to už navždycky
  Věřte nám, nebo ne, kvalitní a plnohodnotný vztah na dálku vás v tomhle směru tak vyškolí, že si svého partnera budete vážit a nikdy ho nepustíte!

4 věci, které by měl o sobě každý pár vědět

9 věcí, které byste měli zvážit předtím, než se pustíte do otevřeného vztahu